Jump to content

Upravni sud i usmena rasprava


Raulisimo

Preporučene objave

Je, priznajem - usmena rasprava nije obavezna prema ZUS-u, ali je li moguce (a takve informacije imam) da Upravni sud vec duze od 20 godina nije odrzao niti jednu jedincatu usmenu raspravu niti u jednom upr sporu?!?!?!Mislim koliko slozenih upr sporova rješavaju i koliko zamrsenih cinjenicnih stanja imaju pred sobom i bas nijednom da ne odrze usmenu raspravu?! meni to gadno smrdi na razne marifetluke...zanima me najprije jel moja informacija tocna i da li postoji neko ko je u zadnjih 20-tak god bio na usmenoj raspravi pred Uprav sudom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Je li točno, ne znam; je li moguće, 100% je. "Kvaka" je u preuzetom ZUP-u i ZUS-u, te praksi po njima, prihvaćenim konvencijama koje ih tjeraju na promjene ( koje ne mogu ili ne žele napraviti), zatrpanošću predmetima, organizacijskom obliku (samo jedan Sud i to istog nivoa...) i kaosu ( u smislu sigurnosti u upravnom postupku) koji su sami stvorili i šlag na kraju: dugo godina iz ministarstva tvrde: radimo novi ZUP, radimo novi ZUS, bu ako ne sutra najkasnije za.... - a laički gledano sa strane: država (čitaj vlast...) koja za 18 godina ne može napisati dva zakona, a samo u 2008 promovira cca 400 doktora znanosti, to ne želi (odgovara joj ...) ili ne zna, kako god okreneš: grozno do ...

Ilustracije radi jedan spor: predaja tužbe početak 2002, stranka predlaže između ostalog i raspravu, znajući kako se škripi za zaostacima na US tek 2005 požuruje i dostavlja novu adresu (200km dalje-pomjena prebivališta i boravišta...), 2006 ponovo požuruje; sud krajem 2007 donosi presudu (prijepis i otprema trajala preko sedam mjeseci/dan sjednice -> dan primitka presude) i dostavlja je na staru adresu; iz obrazloženja presude se vidi da je ili rađeno na brzinu ili US škripi po svim šavovima.... Utješna stvar tužba prihvaćena i izgleda da se kolega nije zamjerio susjedima i poštaru sa stare adrese.

A neke institute zaštite (ili "zaštite") u upravnom postupku tipa čl. 296 ZUP bih spomenuo samo iz razloga ilustracije sprdnje i podsmjeha pravnika u upravi prema ZUP-u i ZUS-u (malo zločestiji bi rekli: njihov odnos prema svom znanju i radu...) i prakse npr. VSRH koji stranci prigovara što nije iskoristila to pravo; opsovati ili plakati ili ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma sve priznam, čak i to da cemo skoro dobiti novi ZUS i da će usmene raspr biti redovno održavane, ali kaj da rade jadničeki kao ovaj iz slučaja koji si opisao? i ne bih rekao da je to isključivo problem zakona - ja bih glasao za problem koji je posljedica inertnih sudaca! jer kad uzmes dobivati 15-tak tisućica kn a stranku ne vidiš (osim na filmu ak voliš taj žanr sa strankama) je zapravo fina pozicija (malo bolje od ulojenog bubrega)...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija