Jump to content

molim vas tumačenje poziva


uproblemima

Preporučene objave

Radi se o pozivu na glavnu raspravu gdje sam ja oštećenik, a država tužitelj. Piše da će se rasprava održati i bez mene, a ako će biti dostavljen imovinsko-pravni zahtjev, da će se pročitati. Kakav zahtjev, to bi ja trebala poslati ili što? Kakav, ako ja ne tužim? I piše, ako se ne pojavim i ako ne dođe moj opunomoćenik, da će se smatrati da ne želim daljnji postupak (a prije su mi rekli da ne ovisi o meni) i još piše da javni tužitelj može odustati od tužbe. Molim vas nek mi netko normalnim rječnikom objasni što se od mene traži i što oni mogu, a što ne bez mene.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala na odgovoru!

 

E upravo to želim izbjeći! Toliko sam puta morala prepričavati to, a prilično loše djeluje na mene, a prilično sam uvjerena da taj čovjek neće to više nikad napraviti, tako da bih najradije da više nemam posla s tim (da vam predočim, radi se o 193.članku kz, pa...)

Je li moguće da oni (državni odvjetnik) nastave postupak protiv njega bez mene ili je kraj svemu ako se ne pojavim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ako ste davali već izjavu pred istražnim sucem (a da pri tom nije billo nekih bitnih povreda odredaba kaznenog postupka - što sumnjam da je bilo) recite da ostajete pri iskazu danom pred istražnim sucem.

Sud ipak može postaviti dodatna pitanja, ali u pravlu neće ako je sve jasno iz iskaza danog pred istražnim sucem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija