Jump to content

Tuziti ili ne?


zeljana26

Preporučene objave

Postovani,

 

Moja majka i ja imamo jedan problem vezano za nasljedjene nekretnine tj diobu medju nasljednicima.

Naime, moja majka ima jos brata i sestru. Sa bratom je u dobrim odnosima a sa sestrom vec godinama oboje ne pricaju.

Prije a i nakon smrti roditelja pred 9 god - dok su jos svi medjusobno komunicirali, dogovorena je usmena dioba nekretnina - prenesena na ugovor koji su svi potpisali medjutim koji nikad nije ovjeren a nekretnine nikad podjeljene-uknjizene.

9 godina svako koristi svoje nekretnine - do nedavno.

Starija sestra, s kojom je s vremenom izgubljena komunikacija sad zeli mijenjati dogovoreno tj. nastoji izmjeniti dogovorenu diobu nekretnina.

Medjutim, poznavajuci problematican karakter starije sestre posljednji zivuci roditelj -djeda, je ovjerio kod javnog biljeznika svoju izjavu u kojoj on potvrdjuje detalje dogovora svoje djece.

Sto nam savjetujete, na koji nacin da dodjemo do uknjizbe prije dogovorenih nekretnina i kolike sanse imamo ako idemo tuzbom?

Imamo, neovjereni diobeni ugovor, ovjerenu izjavu roditelja i svjedocanstvo brat-sestra, jedno drugom...kao i svjedocansvo susjeda o 9-godisnjem koristenju nekretnina.

Jos uvijek nastojimo pregovarati i dogovoriti se s doticnom, medjutim radi se o kompliciranoj osobi.

Kakve su nam sanse na sudu?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zeljana26 je napisao:

Postovani,

 

Moja majka i ja imamo jedan problem vezano za nasljedjene nekretnine tj diobu medju nasljednicima.

Naime, moja majka ima jos brata i sestru. Sa bratom je u dobrim odnosima a sa sestrom vec godinama oboje ne pricaju.

Prije a i nakon smrti roditelja pred 9 god - dok su jos svi medjusobno komunicirali, dogovorena je usmena dioba nekretnina - prenesena na ugovor koji su svi potpisali medjutim koji nikad nije ovjeren a nekretnine nikad podjeljene-uknjizene.

9 godina svako koristi svoje nekretnine - do nedavno.

Starija sestra, s kojom je s vremenom izgubljena komunikacija sad zeli mijenjati dogovoreno tj. nastoji izmjeniti dogovorenu diobu nekretnina.

Medjutim, poznavajuci problematican karakter starije sestre posljednji zivuci roditelj -djeda, je ovjerio kod javnog biljeznika svoju izjavu u kojoj on potvrdjuje detalje dogovora svoje djece.

Sto nam savjetujete, na koji nacin da dodjemo do uknjizbe prije dogovorenih nekretnina i kolike sanse imamo ako idemo tuzbom?

Imamo, neovjereni diobeni ugovor, ovjerenu izjavu roditelja i svjedocanstvo brat-sestra, jedno drugom...kao i svjedocansvo susjeda o 9-godisnjem koristenju nekretnina.

Jos uvijek nastojimo pregovarati i dogovoriti se s doticnom, medjutim radi se o kompliciranoj osobi.

Kakve su nam sanse na sudu?

 

Hvala

 

 

Btw, vidim da nema kometara ali ponovim jos jednom uz molbu za savjet vezano za izbor dobrog odvjetnika na podrucju ZG.

Treba nam netko tko se bavim ovakvim pitanjima.

Ja inace zivim van HR ali moja majka je u ZG.

Novac nije problem.

Molim savjet i neki kontakt ako je moguce.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija