Jump to content

Pomoć molim


Loop

Preporučene objave

Pozdrav,

 

pisao sam prije par mj.na ovom forumu i tražio pomoć-no nisam dobio nikakav značajan odgovor.

 

Naime, htio bi se razvesti od supruge koja živi u Makedoniji sa našim 1 g. djetetom, konzultirao sam advokata koji mi je savjetovao da ona pokrene brakorazvodnu parnicu jer ako ja iz Hrvatske dam zahtjev za razvod braka to duže traje i može se cijela priča odužiti ukoliko ona ne želi ili nemože doći na mirenje u Hrvatsku.

 

Nije mi jasno-zar se ja onda ne mogu ni razvesti od nje ukoliko ona odbije doći ovdje na mirenje?

Predložio sam joj da ona podigne zahtjev za razvod braka, predložio i da ja platim cijeli postupak te pristao na plaćanja alimentacije no ona uvijek nema vremena za to.

 

Zavlači!

 

Pa stoga moje pitanje glasi koji je najbolji postupak u ovom slučaju i što mi je činiti?

Brak je sklopljen u Makedoniji i dijete je tamo rođeno.

Ja sam Hrvat ona Makedonka.

 

Molio bi Vas da mi date neki savijet ili me eventualno uputite na nekoga tko mi može pomći, hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 45.

3. Postupak posredovanja ne provodi se ako jedan ili oba bračna druga žive u inozemstvu.

4. Iznimno od stavka 3. ovoga članka, postupak posredovanja će se provesti ako bračni drugovi imaju maloljetnu zajedničku ili posvojenu djecu ili djecu nad kojom ostvaruju roditeljsku skrb nakon punoljetnosti ako sud ocijeni da nema većih teškoća da bračni drugovi sudjeluju u postupku posredovanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija