Jump to content

policijska procedura


Maccos

Preporučene objave

dakle pitanje od prijatelja koji je dozivio vrlu neugodnu situaciju.

dakle ovako. nocni klub,kasno navecer. unutra puno ljudi,dosta ih stoji vani.

troje mladih ljudi (isto kao i puno njih) stoji vani i ispija alkoholna pica.

najednom se stvore policajci. 6 ili 7 njih,od kojih samo dvojica redovitih (ostali u onim specijalnim uniformama).

uz povike i prijetnje nasrcu na to troje ljudi. naredjuju im da vade sve iz djepova,pretrazuju ih te odvode u postaju.

U postaji ih skidaju do gola,doslovno im trgaju stvari koje imaju sa sobom u potrazi za necim.

ne nalaze bilosto ilegalno. podvrgavaju ih testu na drogu,takodjer negativno.

nakon toga ih posjedaju u cekaonu uz pratnju (da nebi medjusobno razgovarali) te ih tako ostavljaju da cekaju 5,6 sati. nitko im nista ne govori,iako oni stalno zapitkuju zasto su tamo i po kojem nalogu se sve ovo radi. dapace policijaci vrlo grubo odbruse na svako pitanje.

negdje oko 9 ujutro ih konacno prima inspektor na razgovor jednog po jednog. naravno da im je uskracena bilokakava hrana ili pice,izuzev vode iz pipe u wc-u.

inspektor im i dalje ne govori nista zasto su tamo osim mudrih "dobri ti znas" i slicno.

postavlja puno glupih i nepotrebnih pitanja koja stvarno nebi trebala biti upucena bilokome. Ko npr. da djevojci govori stvari "koji te od ove dvojice j....e?" i "imas kondom u torbici,sigurno ga volis primiti" i slicne gadarije.

nakon tih razgovora oko 11 sati daje im potpisati formular o uhicenju (7 sati nakon stvarnog uhicenja!)

opet cekanje par sati kad dolazi drugi inspektor kojih ih obavjestava da su optuzeni za posjedovanje 4 grama droge Speed ili amfetamin. iako nigdje nije navadeno gdje su je to na njima nadjeno. inspektor u razgovoru napominje da je to nadjeno u krugu 4 metra od njih,pa to automatski znaci da je to njihovo.

nakon konzultacijama sa odvjetnicima koje su pozvali policajci ,oni se odlucuju braniti sutnjom.

policija iz nepoznatog razloga (nigdje nisu rekli,naveli ili cak spomenuli!!!) odlucuje ta 4 grama prisiti najstarijem mladicu. on se brani da to nije njegovo. potpisuje izjavu te uz kaznenu prijavu za njega clakna 173 stavak 1 ih sve pustaju kuci.

inace svi troje nemaju dosje,nikad nisu kaznjavani i normlani su ljudi. ne drogiraju se niti su se ikad drogirali. zaposleni su ili studiraju.

 

pa eto,pitanje glasi dali je ovo legalo? dali policija ima pravo drzati ljude toliko dugo bez da ih obavijesti u razlogu zadrzavanja (odgovori tipa "mi vas drzimo jer imamo to pravo")? dali je legalno samo tako prisiti drogue nekome jer je stajao blizu nje a nema nikakvih dokaza da je njegova?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odgovor: Ako je bilo tako, onda nije legalno.

 

Međutim pitanje je kakop bi policajac koji je provodio krim obradu opisao situaciju. Možda bi on naveo "30 seundi prije uhićenja, XXXXX YYYYYYY je bacio na pod paketić nepoznatog sadržaja za kojeg je kasnijom obradom utvrđeno da se radi o speedu".

 

Inače jedno usputno pitanje: Zašto se osumnjičeni branio šutnjom ako nije kriv?

Znam da je to njegovo zakonsko pravo, ali u pravilu to rade osobe koje ne žele reći istinu.

 

Ovim postom ne želim branitzi nepravila rad policije, ali sumnjam da bi se to tek rako prišilo nekom, a još uz to da se taj brani šutnjom :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, da, istina je najbolje oruzje, jer da je tako onda decki a ni cura ne bi bili izvrgnuti policijskom maltretiranju. Istina je najjace oruzje u americkim filmovima.

A te price da je mali naj.... koji je optuzen, pitam ja gdje je tu istina, decki u plavom moraju ispuniti svoju kvotu i nekoga privesti dok dileri i velike dilerske organizacije hladno setaju i rasparcavaju isto. Kako to da se kao dokaz moze uzeti da je nesto stajalo pokraj tih ljudi????? Znaci li to ako ja stojim pokraj bacenog cika cigarete da je to moja cigareta????? Kakav nebulozan odgovor.

 

Ja bih na tvom mjestu sve to puknula u medije jer jedino tako stvari funkcioniraju, a doticne (pogotovo ove koji su govorili djevojci to sto su vec govorili) tuziti za psihicko maltretiranje. Meni se cini da vi, utjerivaczakona ovdje prodajete floskule tipa pogni glavu, suti i ruke na ledja. Mislim da smo se toga dosta naslusali od "drage" nam milicije !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga "Plavac"

 

Ne "prodajem" ja spomenutu filozofiju, već govorim praksu. Takvih slučajeva sam se nagledao dovoljno da mogu govoriti o realnom ishodu ovakvih slučajeva.

 

Pucati s nečim u medijima može imati negativne posljedice za onog tko puca u medije jer ni Vi ni ja ne znamo istinu.

Nije dokaz za nekog da je droga njegova ako je nađena pored njega, ali jest ako je netko (policajac) rekao da je vidio XXXX YYYYY da je bacio drogu na pod.

 

Kada se grupa privede najčešće netko od osumnjičenih dade mig policiji "tko bi to mogao biti tko je bacio na pod" jer mu se ide doma i ne stoji u policiji zbog gluposti nekog od njegovih prijatelja. Tada policija koristi svoje (nedozvoljene) metode tipa iskaza policajca "da ja sam ga vidio da baca na pod".

 

Nažalost tako je, ali ni policiji nisu baš odriješene ruke u rješavanju kaznenih djela do kraja pa se služe i nedozvoljenim metodama.

Uvjeravam Vas da će sud poklonit vjeru u 99,9 % slučajeva policajacu.

 

Glede djevojke koja je maltretirana tu se slažem s Vama jer ponižavati dostojanstvo osobe na takav način je nedopustivo i zaslužuje kažnjavanje onih koji su se ako ponašali

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija