Jump to content

kako dobiti čiste papire


sremica

Preporučene objave

htjela bi kupiti oranicu,a na njoj su upisani kao suvlasnici 5 osoba.upisi vlasništva datiraju iz 1939.i 1957.god.kao posjednik te oranice upisan je sasvi šesti čovijek. stekla sam ovu nekretninu kupoprodajnim ugovorom koji nije ovjeren i nije prijavljen kod porezne uprave.ugovor sam sklopila sa stvarnim vlasnikom koji je izvanknjižni.tu oranicu je kupila majka(pokojna)od izvanknjižnog vlasnika.nema nikakav dokumenat kojime može dokazati vlasništvo i kupnju.pronašla sam dva svjedoka koji će potvrditi da je ta oranica bila u vlasništvu pokojne majke izvanknjižnog vlasnika.što da radim!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedini put je tužba nasljednika onih koji su upisani u zemljišniku.

 

Sumnjam da ćete to znati odraditi sami, pa ćete trebati angažirati odvjetnika.

 

Ako ne bude problema (vjerujem da neće biti nekih posebnih jer imate te stare ugovore, a pretpostavljam i rješenje o nasljeđivanju iza Vaše majke kojim dokazujete da ste Vi nasljednica za tu oranicu?) to bi moglo proći za pola godine bezbolno.

 

Inače takve tužbe nisu klasične tužbe po kojima se parniči dugo, već se u pravilu presude po njima donose na temelju ogluhe, odnosno stranke (tuženici) znaju da to nije njihovo pa ne odgovaraju na tužbu i time izgube spor bez posljedica za sebe (sudskih troškova).

 

Odvjetnik će Vam sve fino objasniti.

Kod nas takve uknjižbe (tužbe i uknjižba) stoje "na tržištu" od 2500 - 5000 kn, ovisno od odvjetnika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija