Jump to content

nicija zemlja


davor1973

Preporučene objave

posjedujem kucu ciji sam vlasnik te ista granici s drugim vlasnikom,odnosno gradskim zemljistem koje je iznajmljeno za autopraonu.zemljiste je u vlasnistvu slovenske firme,drvograd,koja je u sporu s drzavom oko vlasnistva.u medjuvremenu vlasnik autopraone je bio zaposlenik iste te je,vjerojatno,u dogovoru s gradskim vlasnicima unajmio zemljiste dok se drvograd povukao.no,da bih znao tocan status izmedju drvograda,gradskih vlasti i sadasnjeg korisnika(autopraona),molio bih vase daljnje upute.

na zemljisnoj granici izmedju moje kuce i gore navedenog zemljista su bili postavljeni stupici kako bih se moja kuca zastitila od moguce stete.medjutim,vlasnik autopraone je prilikom preuredjivanja skinuo iste te ih nije vratio.

prije nekog vremena pijani vozac kojem se nezna identitet je u pijanom stanju,okrecuci automobil,udario u moj vanjski zid koji je napukao te time poremetio statiku.vlasnik autopraone ne zeli razgovarati o nikakvoj naknadi stete,pa mi preostaje jedino tuzba.

stoga bih molio pomoc oko podnosenja iste,odnosno koga u ovom slucaju mogu tuziti i traziti naknadu stete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nešto ne govorite istinito.

 

Kako znate da je vozač bio pijan, a navodite da je vozač nepoznat?

 

Dakle ili očito ne znate kako je do napuknuća zida došlo ili imate samo pretpostavke.

Ako ste znali i samo vozilo (registraciju vozila) mogli ste ostvariti naknadu štete od osiguranja tog vozila i to vrlo bezbolno. Ovako, sa samo ovom paušalnom informacijom ne možete prema osiguranju ništa.

 

Dakle jedino Vam preostaje vlasnik autopraonice, odnosno autopraonica (ako je npr. d.O.o.) i ako ne znate kako je do napuknuća zida došlo, a očito je da je došlo sa strane autopraonice, onda možete tužiti njega.

 

Za tužbu će Vam sigurno trebati odvjetnik i ne upuštajte se u tužbu bez njega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivaczakona je napisao:

Nešto ne govorite istinito.

 

Kako znate da je vozač bio pijan, a navodite da je vozač nepoznat?

 

Dakle ili očito ne znate kako je do napuknuća zida došlo ili imate samo pretpostavke.

Ako ste znali i samo vozilo (registraciju vozila) mogli ste ostvariti naknadu štete od osiguranja tog vozila i to vrlo bezbolno. Ovako, sa samo ovom paušalnom informacijom ne možete prema osiguranju ništa.

 

Dakle jedino Vam preostaje vlasnik autopraonice, odnosno autopraonica (ako je npr. d.O.o.) i ako ne znate kako je do napuknuća zida došlo, a očito je da je došlo sa strane autopraonice, onda možete tužiti njega.

 

Za tužbu će Vam sigurno trebati odvjetnik i ne upuštajte se u tužbu bez njega.

 

prilikom dolaska policije radnici su dali iskaz da je doticni bio u vidno pijanom stanju.registarska oznaka nije zapisana, vjerojatno iz razloga sto radnici nisu ni slutili da je doslo do ozbiljnijeg ostecenja zida.u policijskom zapisniku pise da pocinitelj nije pronadjen.osobno,nisu ga ni trazili.znamo da se radi o bijeloj toyoti caroli starijeg godista.kad bih imao popis tih automobila,pa bilo ih na tisuce,nasao bih ja njega.mozda tuzba protiv prometne policije kako bih se potraga za pociniteljem ponovno pokrenula?

hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija