Jump to content

Datum pocetka i kraja uvjetne osude?


Atomic

Preporučene objave

Kazneno djelo počinio sam 25. 05. 2006.

Osuđen sam na općinskom sudu 12. 12. 2006. na 10 mj. zatvora, uvjetno 2 godine.

ODO se žalilo na presudu, no žalba im je odbijena na županijskom sudu 13. 02. 2007, te je presuda općinskog potvrđena.

 

Kada je počeo teći moj rok kušnje od 2 godine?

Koji je datum završetka? Kronološki 730 dana ili se računa na neki drugi kalendarski način?

 

Pitam u svrhu molbe za prijevremenom rehabilitacijom koju ne mogu podnijeti prije isteka uvjetne (ili se varam?).

 

Thnx

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To znači, hipotetski, ako ponovis isto ili slično kazneno djelo u vremenskom razdoblju između počinjenja prvog i donošenja pravomoćne presude, to drugo ne može imati pravni utjecaj na uvjetnu osudu prvog? :misli:

 

Znaci pravomoćnost presude + 730 dana?

Da li se negdje može tražiti potvrda o isteku roka kušnje ili sl.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Počinjenje djela do pravooćnosti presude u načelu nema pravni utjecaj na "staru" presudu, ali može imati utjecaj jer drugostupanjski sud može saznajući za novo djelo, vođen tom spoznajom, bez navođenja toga u obrazloženju voditi se i tom činjenicom i povećati kaznu (ako se državno odvjetništvo žalilo) ili je ostaviti ako je dovoljno visoka.

 

Potvrda o isteku roka kušnje se ne daje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija