Jump to content

trazim savjet !!!!!


maloljetnik

Preporučene objave

optuzen sam od strane odo-a,za kaznano djelo cl.217,toc1,st1,dakle teska kradja.U optuznom djelu stoji da sam otudjio odredjene stvari tj. enc uredjaj,ina karticu i dr.slijedom male privatne istrage dosao sam do saznanja da su iste stvari koristene ili se jos koriste.Dakle iste stvari su po policiji otudjene 15.03.2008god...ja sam dana 30.10.2008 dosao do saznanja da je enc uredjaj koristen na autocesti gorican-zagreb,i zagreb-sv.rok, posto na izlaznim rampama hac-a postoje kamere vrlo lako se moze utvrditi tko se koristi otudjenom stvari te tako doci do stvarnog pocinitelja doticnog kd-a,uvidom u fakture ina-e moze se vidjet tko se koristio ina karticom do 09.07.2008g jer je tek tada ini prijavljen nestanak iste,dakle netko se istom koristio nakon otudjenja po policiji tj.u razdoblju od 15.03-9.07.2008g.Sa svojim sznanjima sam otisao u krim policiju pp-a gdje je i vrsena istraga medjutim gospoda iz policije su mi odgovorila da ta saznanja trebam iznjeti sudu na rocistu kao svoju obranu.Sta da radim ???? Smatram da bi policija trebala postupiti po mojim saznanjima i sluzbeno traziti od hac-a ispis fotografija i izvod iz racunovodstva INA-kartica te time doci do pravog pocinitelja k.d-a.....molim vas pomozite mi,nick mi je maloljetnik jer sam 91.g bio maloljetnik,invalid sam it domovinskog rata,vise puta odlikovan i pohvaljen,casna sam osoba i zelim sto prije skinuti ljagu sa sebe...zrtva sam necije nesposobnosti i aljkavosti u istrazi te laznih optuzbi.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste naveli jednu bitnu stvar, a to je kako to da se baš Vas tereti za to?

 

Također niste naveli razdbvolje koje Vas se tereti da ste skidali s te kartice novac (jer vidim kada su bila dizanja s bankomata/plaćanja na blagajni za koja tvrdite da niste vi uradili).

 

Inače sumnjam da se više do mjesec dana drže snimke, ali opet tu možda nisam u pravu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dragi gosp. mene se tereti na osnovu lazne prijave da sam pocinio doticno K.D.,medjutim lako se moze vidjeti sa slipova u ina-kartici da potpisi nisu falsa ,a enc uredjaj je koristen zadnji puta 30.10.2008. dakle prekjuce da sam to ja koristio da li bih isao s time na policiju????

mislim da malo prejudicirate stvar ili stitite nesposobnjakovice u krimu...posto znate kako rade,odgovorite mi zasto ne zele pokrenuti potragu za nestalim-otudjenim stvarima te tako doci do stvarnog pocinitelja.Radije ce nevinog optuzit nego priznat vlastitu pogresku....na optuznom prijedlogu postoje ser.brojevi enc. uredjaja i ina-kartice temeljem kojih sam dosao do informacija o koristenju istih,sve sam to predocio inspektoru,medjutim isti me uputio da neka to iznesem na sudu,znaci svjesno izbjegavaju pronaci nestale predmete koji bi ih doveli do pocinitelja...zar je to pravna drzava za koju sam se borio????? :-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dragi gosp. mene se tereti na osnovu lazne prijave da sam pocinio doticno K.D.,medjutim lako se moze vidjeti sa slipova u ina-kartici da potpisi nisu falsa ,a enc uredjaj je koristen zadnji puta 30.10.2008. dakle prekjuce da sam to ja koristio da li bih isao s time na policiju????

mislim da malo prejudicirate stvar ili stitite nesposobnjakovice u krimu...posto znate kako rade,odgovorite mi zasto ne zele pokrenuti potragu za nestalim-otudjenim stvarima te tako doci do stvarnog pocinitelja.Radije ce nevinog optuzit nego priznat vlastitu pogresku....na optuznom prijedlogu postoje ser.brojevi enc. uredjaja i ina-kartice temeljem kojih sam dosao do informacija o koristenju istih,sve sam to predocio inspektoru,medjutim isti me uputio da neka to iznesem na sudu,znaci svjesno izbjegavaju pronaci nestale predmete koji bi ih doveli do pocinitelja...zar je to pravna drzava za koju sam se borio????? :-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nikavog prejudiciranja nije bilo. ako sumnajte u to pšročitajte ponovno moj post. Postavljeno Vam je profesinalno pitanje baš u cilju da se vidi zbog čega se baš Vas tereti.

 

Niste naveli koji su dokazi protiv Vas?

Niste naveli da li ste imali u svom posjedu karticu?

Niste naveli da li je kartica vracena pravom vlasniku (ako timate tu informaciju)?.

Ako je vracena, da li je bila ponistena ili ne (jer ako nije, onda se mogla koristiti 30.10.)?

Niste naveli odakle Vam saznanje (dokaz) da je 30. listopada zadni put korišten uređaj/kartica?

 

Dakle ne pita Vas se s nikakvim prejudiciranjem ili osuđivanjem, već Vam se postavljaju pitanja koja su od bitne važnosti za slučaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani...

Dakle temeljem optužnog prijedloga ODO-a,u kojem se nalazi popis stvari koje mi se stavljaju na teret nalaze se enc-uredjaj serijskog br. xyz,te ina kartica sr.broja xyz,pomocu serijskih brojeva dobio sam informacije o njihovom koristenju nakon dana njihovog nestanka dakle 15.03,dakle datum kad su po policiji isti prijavljeni kao nestali od strane oštećene osobe.Ajmo sad logićki,da sam ih ja otudjio zar bih sa dokazima o njihovom korištenju išao na policiju i tražio da se pronadje i utvrdi tko ih je koristio nakon datuma prijave njihovog nestanka???

Nisam mogao iste stvari posjedovati sem ako ih nisam otudjio,a nisam.Dokazi protiv mene su insinuacije oštećene osobe koja je na vrlo vješt naćin uspijela izmanipulirt policijske službenike te su isti podnijeli kaznenu prijavu protiv mene.I sad dolazimo do onog najbitnijeg,ja prekjuće odlazim na policiju i iznosim im svoja saznanja o nestalim predmetima i tragu do stvarnog poćinitelja,medjutim isti me upucuju da svoja saznanja iznesem na sudu pa nek se sud bavi tim saznanjem.Da li je to uredu od strane policije jer smatram da su isti trebali postupiti ili barem provjeriti moja saznanja,što ne iziskuje neki trud.Radi se o nekoliko faxova i telefonskih razgovora.Nešto je trulo u državi Hrvatskoj ako se tako lagodno prelazi preko takvih dokaza o necijoj nevinosti ili krivnji!!!!

Moje pitanje Vama kao strućnoj osobi je što da radim ??

Da li da angažiram odvjetnika?? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako uistinu niste otuđili navedene kartice, s tim dokazima, imate šanse za oslobađanje.

 

Međutim nekako mi je teško povjerovati (bez uvrede) da je državno odvjetništvo optužilo Vas tek tako. Naime ODO zna da se optužuje samo na temelju dokaza, pa ne optužuje ako nema čvrste dokaze.

 

Bitna stvar je da li Vas se tereti da ste u navedenom ratzdoblju (dakle 7 i 10 mjesec) dizali novac s te kartice.

 

Niste naveli na koji način ste došli do saznanja da je kartica korištena tih datuma? Realno pitanje na sudu koje će Vam se postaviti ako kažete da je kartica korištena tih datuma, jest "kako znate da je korištena baš tih datuma, odnosno tko Vam je dao te podatke?"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..razumijem da Vam je teško povjerovat,ali i meni je isto tako,ne vjerujem da mi se to događa.Informacije gdje i kada je korištena ina-kartica dobio sam kod njih na besplatnom tel,temeljem sar.broja iste koji se nalazi na optužnom prijedlogu.Ista stvar je i sa enc uredjajem.Ne tereti me se da sam od doticnih stvari stekao imovinsku korist vec da sam iste otuđio.Optužuje me se da sam doticne predmete otuđio 15.03, a ja sam dosao do saznanja da je netko dotićne predmete koristio nakon tog datuma,karticu do 07mj,a enc-uredjaj još uvijek koristi.Pitam se tko je ta osoba????možda stvarni provalnik ili je netko pokušao lažno mene optužiti??

Sa svojim saznanjima sam bio u krim-policiji te su me isti otpilili i rekli da je za njih taj slućaj završen.Zar nisu dužni barem provjeriti moja saznanja koja bi bacila sasvim novo svjetlo na taj slućaj???

Šta da radim da li da idem do naćelnika postaje ili do Općinskog državnog odvjetnika???

Vrijeme prolazi i može im izmaknuti stvarni poćinitelj..!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..razumijem da Vam je teško povjerovat,ali i meni je isto tako,ne vjerujem da mi se to događa.Informacije gdje i kada je korištena ina-kartica dobio sam kod njih na besplatnom tel,temeljem sar.broja iste koji se nalazi na optužnom prijedlogu.Ista stvar je i sa enc uredjajem.Ne tereti me se da sam od doticnih stvari stekao imovinsku korist vec da sam iste otuđio.Optužuje me se da sam doticne predmete otuđio 15.03, a ja sam dosao do saznanja da je netko dotićne predmete koristio nakon tog datuma,karticu do 07mj,a enc-uredjaj još uvijek koristi.Pitam se tko je ta osoba????možda stvarni provalnik ili je netko pokušao lažno mene optužiti??

Sa svojim saznanjima sam bio u krim-policiji te su me isti otpilili i rekli da je za njih taj slućaj završen.Zar nisu dužni barem provjeriti moja saznanja koja bi bacila sasvim novo svjetlo na taj slućaj???

Šta da radim da li da idem do naćelnika postaje ili do Općinskog državnog odvjetnika???

Vrijeme prolazi i može im izmaknuti stvarni poćinitelj..!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..upravo o tome i razmišljam...jer mislim da nema više smisla da se natežem s policijom...moji dokazi su zapisani kod mene u rokovnik i treba ih samo netko službeno provjeriti...hoće li me ozbiljno shvatiti??

ja kao fizićka osoba nemogu dobiti izliste slipova od ine a niti fotografije sa naplatnih kućica,to mora netko službeno zatražiti???

Što da kažem ODO-u,da ga molim da me primi na razgovor jer imam nova saznanja o kd za koje je podnio optužni prijedlog??

molim Vas pomozite mi,uputite me da me,opet ne otpile sa kao"riješit će to sud"!!!! HVALA unaprijed...treba mi to hitno jer mislim sutra ujutro ići ODO-u....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..upravo o tome i razmišljam...jer mislim da nema više smisla da se natežem s policijom...moji dokazi su zapisani kod mene u rokovnik i treba ih samo netko službeno provjeriti...hoće li me ozbiljno shvatiti??

ja kao fizićka osoba nemogu dobiti izliste slipova od ine a niti fotografije sa naplatnih kućica,to mora netko službeno zatražiti???

Što da kažem ODO-u,da ga molim da me primi na razgovor jer imam nova saznanja o kd za koje je podnio optužni prijedlog??

molim Vas pomozite mi,uputite me da me,opet ne otpile sa kao"riješit će to sud"!!!! HVALA unaprijed...treba mi to hitno jer mislim sutra ujutro ići ODO-u....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija