Jump to content

Razvod-stan


porqe

Preporučene objave

Upravo sam pokrenijo tužbu protiv supruge vezano za stan u kojoj pokušavam dokazat moj vlasnički udijo u stanu jer sam najivan prilikom kupovine stana prepisao sve na nju odvjetnik mi je objasnijo da to nije bračna stećevina nego posebna imovina jer smo dijo novaca dobili od njenih oko 40% a moji su dali ostatak novaca plus novce za uređenje stana koliko sam ja skuzijo da je bracna stecevina ono sto su dvoje ljudi stekli radom u bracnoj zajednici mi smo u braku bili 2 god i nema sanse da smo te pare uspjeli steci radom. Put novac je lako dokaziv jer su moji sve novce slali na suprugin raćun sa jasno naznačenom svrhom uplate tako da postoje uplatnice i dokazi iz banke.

Odvjetnik je osao u gruntovnicu i stavijo zabiljezbu spora na vlasnički list?

Sad me zanima kolika je to stvarno zastita dali ona stan moze darovati nekome nprsvojoj mami ili nesto tako slicno?

 

Drugo pitanje supruga mi prijeti da ce me proglasiti nesposobnim za rad!?!!

jer sam se nakon naše svađe preselijo u drugi grad sto je rezurtiralo prekidom radnog odnosa u firmi za koju sam radijo samo da napomenem da je sluzbeno razlog otkaza istek ugovora o radu i u radnu knjizicu mi je upisano koda sam ugovor odradijo do kraja i dobio sam ureno i zadnju placu.

Dali se uopce moze pokrenuti sudski postupak da fizička osoba dokazuje da je netko nesposoban za rad

Stanje je jako zapetljano a iz svega sam svatio da je njoj samo stalo do stana mislis da nekog znas a ono zajeb......

 

 

olim pomoc savijet bilo sto

hvala!!

 

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imate li dobroga odvjetnika?

ako imate necete imati nikakvih problema...

 

ta vasa bivsa je malo cudna. Zeli vas proglasiti nesposobnim za rad? pa super, prihvatite i onda je tuzite da vas uzdrzava godinu dana ako je tako pametna :-D

 

Nemojte ovo iznad shavtiti ozbiljno, teoretski je moguce ali je previse zejbancije zbog nicega , uz to nema sanse da vas ona proglasi nesposobnim za rad.

 

Nadalje, ako se dokaze odakle su sredstva za kupnju stana onda imate pravo na svoj dio (dakle nesto vise od 60% stana ako se uracuna uređenje stana).

Sta se vase zastite tice, potpuno ste zasticeni. dakle , ako se rjesi spor u vasu korist postajete suvlasnikom stana.

Inace opcenito u pravu vrjedi jedno pravilo, da se ne moze na drugoga prenjeti vise prava nego sta ste ih sami imali. Dakle vasa bivsa ne moze nikome pokloniti cjeli stan ako se dokaze da je 60% stana zapravo vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zzz_zzz je napisao:

imate li dobroga odvjetnika?

ako imate necete imati nikakvih problema...

 

ta vasa bivsa je malo cudna. Zeli vas proglasiti nesposobnim za rad? pa super, prihvatite i onda je tuzite da vas uzdrzava godinu dana ako je tako pametna :-D

 

Nemojte ovo iznad shavtiti ozbiljno, teoretski je moguce ali je previse zejbancije zbog nicega , uz to nema sanse da vas ona proglasi nesposobnim za rad.

 

Nadalje, ako se dokaze odakle su sredstva za kupnju stana onda imate pravo na svoj dio (dakle nesto vise od 60% stana ako se uracuna uređenje stana).

Sta se vase zastite tice, potpuno ste zasticeni. dakle , ako se rjesi spor u vasu korist postajete suvlasnikom stana.

Inace opcenito u pravu vrjedi jedno pravilo, da se ne moze na drugoga prenjeti vise prava nego sta ste ih sami imali. Dakle vasa bivsa ne moze nikome pokloniti cjeli stan ako se dokaze da je 60% stana zapravo vas.

 

Hvala na odgovoru

 

Ona svoje tvrdnje o mojoj nesposobnosti za rad pokusava dokazati mojim cestim promjenama radnih mijesta(uvijek sam isao na bolje radno mijesto)povremenim odlascima u kladijonicu i takvim nekim nebulozoma tvrdi da ce mi cijelu obitelj podvrgnuti psihotestiranju....

 

posto sam ja sda udaljen od nje i dijeteta prijeti mi da ju nikad necu vidjet

da ce poslati ljude ovdje gdje stanujem da me pretuku itd...

 

nezeli sporazumni razvod ukoliko se ja neodreknem svoga prava na stan u kojem on niti nestanuje nego zivi sa svojima koji imaju povijest nasilja u obitelji sad mj jedino sekira sa kakvim ljudima moja kcer zivi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

porqe je napisao:

zzz_zzz je napisao:

imate li dobroga odvjetnika?

ako imate necete imati nikakvih problema...

 

ta vasa bivsa je malo cudna. Zeli vas proglasiti nesposobnim za rad? pa super, prihvatite i onda je tuzite da vas uzdrzava godinu dana ako je tako pametna :-D

 

Nemojte ovo iznad shavtiti ozbiljno, teoretski je moguce ali je previse zejbancije zbog nicega , uz to nema sanse da vas ona proglasi nesposobnim za rad.

 

Nadalje, ako se dokaze odakle su sredstva za kupnju stana onda imate pravo na svoj dio (dakle nesto vise od 60% stana ako se uracuna uređenje stana).

Sta se vase zastite tice, potpuno ste zasticeni. dakle , ako se rjesi spor u vasu korist postajete suvlasnikom stana.

Inace opcenito u pravu vrjedi jedno pravilo, da se ne moze na drugoga prenjeti vise prava nego sta ste ih sami imali. Dakle vasa bivsa ne moze nikome pokloniti cjeli stan ako se dokaze da je 60% stana zapravo vas.

 

Hvala na odgovoru

 

Ona svoje tvrdnje o mojoj nesposobnosti za rad pokusava dokazati mojim cestim promjenama radnih mijesta(uvijek sam isao na bolje radno mijesto)povremenim odlascima u kladijonicu i takvim nekim nebulozoma tvrdi da ce mi cijelu obitelj podvrgnuti psihotestiranju....

 

posto sam ja sda udaljen od nje i dijeteta prijeti mi da ju nikad necu vidjet

da ce poslati ljude ovdje gdje stanujem da me pretuku itd...

 

nezeli sporazumni razvod ukoliko se ja neodreknem svoga prava na stan u kojem on niti nestanuje nego zivi sa svojima koji imaju povijest nasilja u obitelji sad mj jedino sekira sa kakvim ljudima moja kcer zivi

 

Sta da vam kazem, cim vam zena moze tako prjetiti, ili ste vi predobra osoba ili je ona ima teske psihicke probleme...

 

Evo ovako:

 

Prvo otiđite do policije i prijavite prjetnje.Zatim otiđite do CZSS i prijavite sve sto znate.

Kazite da joj je obitelj nasilna, da ona vama prjeti nasiljem. Uz to imenujte sta je vise moguce svjedoka, susjeda, osoba koje su culi te prjetnje, ponesite sve materijalne dokaze koje imate (sms poruke ili pisma u kojima prjeti).

 

Istovremeno razmislite jeli imate zivotne uvjete da kcer zivi kod vas. Najidealnije bi bilo da u kuci imate osobu koja se moze cjeli dan brinuti o vasoj kcer (vasa majka npr.). Također bi bilo dobro da vasa kcer moze dobiti vlastitu sobu da ima vrtic u blizini itd.

 

Ocevima je mnogo teze, da im sud dodjeli djete da zivi s njima, ali nije nemoguce. Stvorite dobre uvjete za kcer, dokazite da u obitelji vase bivse supruge ima nasilja(ako postoje neke kaznene prijave ili nesto slicno to bi bilo idealno), angazirajte dobroga odvjetnika koji je angaziran i imate realisticne sanse da kcer zivi s vama.

 

A sta se stana tice, to je manji problem.

I jos jedan savjet, nemojte se ustrucavati da u CZSS i na policiji iznesete sve sta znate. U pitanju je buducnost vase kceri i s tim se ne valja igrati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mogu samo rec da vas ceka pakao,na zalost tog vaseg dijeteta,sto se stana tice to ce vam ocito bit laksi dio jer ako imate papire onda je sve sto se tice stanja vaseg dijela sve lako dokazivo,kolko sam shvatila kupljen je u braku zar ne? Imate sve racune, i svjedoke?

A sad sto se tice centra ja vam mogu rec iz osobnog iskustva da vas ne vjerovatno neg sigurno ceka pakao,jeste pokrenili tuzbu za razvod nije mi to odi jasno jer govorite da je pokrenuta samo tuzba za diobu,ako niste u centru vam ne mogu pomoci nista dok ne pokrenete,a onda kad je pokrenete s obzirom da ste im se javili prije pokretanja budu vam napravili vjerujte pravi pakao a izbjeci ih ne mozete zbog dijeteta.Onda kad krenu ajme vama jer vas vjerovatno ceka nadzor centra bez obzira sto ne zivite zajedno( tako je u mom slucaju bilo)radi po njihovom zastite dijeteta, mada ja u to vjetujte nisam uvjerena jer to im je odgovor koji nam podasriru za svako da prostite sranje koje ce prouzrokovat. Kazete da je dijete sa majkom,a ne s vama,da ste nezaposleni i da ste cesto mijenjali poso iako radi svakog mjenjanja je bilo bolje placeni.Oprostite nisam tu da vas jos vise dotucem al po njima to nece bas ljepu sliku stvoriti za odgoj dijeteta,kladionice? Nadite posao bilo kakav i zadrzite ga zasad koliko god vam se cinilo da vam je negdje drugdije bolja prilika . Zao mi vas je sto prolazite ovaj pakao i vjerujte mi zelim vam sve naj,naj....Tuzakanje centru,probajte izbjec jer cete dobiti pink ponk lopticu izmedu vas i vase gosp. a centar ce glumit suca , to sto vas vasa pokusava proglasit nesposobnim ce joj tesko ici jer evo moj je nesposoban za rad (ima papire i prima penziju zbog tog) i vjerujte ne uzimju bas za obzir kad je u pitanju dodjele skrbi bar u mom slucaju,a to sto vam prijeti psiho testiranju dajte samo prihvatite pa bude vidila ,jer vase prihvacanje testiranja ce i nju cekati...a prijetnje o premlacivanju i slicne stvari imajte svjedoke za ti i sve dokumentiraje zapisujte jer sutra na sudu cete se znat postavit sa cinjenicama .

bog vam dao snage i cuvajte snagu za radi tog malog tintilinica kojeg molim vas pokusajte zastitit od vas dvoje jer se u toj cijeloj situaciji ljudi izgube...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija