Jump to content

Sporazumni razvod ...


Obito

Preporučene objave

Evo nakon par godina razilazimo se i čekamo red za sud.

 

Interesira me slijedeća mogućnost.

 

Može li se pripadni dio zajedničke imovine (50%) dati sudu da nađe mjerodavna tjela koja će to financijski "izvuč" i sav taj novac donirati npr. Autonomna ženska kuća Zagreb - Žene protiv nasilja nad ženama?

 

Nemam novaca za odvjetnika ni živaca/vremena za se borim za to.

 

P.S. Nisam podnositelj sporazumnog razvoda (ak Vam to kaj znači)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obito je napisao:

Evo nakon par godina razilazimo se i čekamo red za sud.

 

Interesira me slijedeća mogućnost.

 

Može li se pripadni dio zajedničke imovine (50%) dati sudu da nađe mjerodavna tjela koja će to financijski "izvuč" i sav taj novac donirati npr. Autonomna ženska kuća Zagreb - Žene protiv nasilja nad ženama?

 

Nemam novaca za odvjetnika ni živaca/vremena za se borim za to.

 

P.S. Nisam podnositelj sporazumnog razvoda (ak Vam to kaj znači)

 

polako...

ja osobno nisam razumio dobro sta zelite rec:

 

dakle razvodite se od zene, sporazumni je razvod?

Ako je sporazumni razvod podnosite ga zajedno a ne vas partner sam. Ako samo jedna stranka podnese zahtjev za razvod onda to nije sporazumno nego je tuzba.

Ako je sve sporazumno i nemate djece necete imati puno problema, necete morat ici na savjetovanje u CZSS, mozete rjesit sve bez odvjetnika uz 1 ili 2 odlaska na raspravu.

Najbolje da se unaprjed dogovorite o podjeli imovine i nece bit problema. Ako vas zanima nesto u vezi podjele mogu vam i ja pomoci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žena je došla spremno sa dokumentom/izjavom za pokretanje sporazumnog razvoda koji sam se potpisao, a ona je odletila u Palaču pravde i podjnjela ga.

 

Meni ne treba ta imovina, ono je više kao neka ajmo to nazvat "sprdačina" :-D

 

Otvorili smo zajedno nenamjenski kredit za "zajednički" auto gdje sam sudužnik. Ona je tu lovu prebacila u svoju firmu i kupila to vozilo.

 

Kako mogu iskoristiti sud ga izađem iz toga sudužništva, jer mi treba natrag moja kreditna sposobnost za "novi život"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obito je napisao:

Žena je došla spremno sa dokumentom/izjavom za pokretanje sporazumnog razvoda koji sam se potpisao, a ona je odletila u Palaču pravde i podjnjela ga.

 

Meni ne treba ta imovina, ono je više kao neka ajmo to nazvat "sprdačina" :-D

 

Otvorili smo zajedno nenamjenski kredit za "zajednički" auto gdje sam sudužnik. Ona je tu lovu prebacila u svoju firmu i kupila to vozilo.

 

Kako mogu iskoristiti sud ga izađem iz toga sudužništva, jer mi treba natrag moja kreditna sposobnost za "novi život"

 

samo sekund...

dakle vi bi iskoristili sud da svoj dug uvalite "Autonomnoj zenskoj kuci zagreb-zene protiv nasilja nad zenama"?

E da to tako ide ja bi svoje kredite davno "poklonio" nekome :-D

 

sta međutim mozete uciniti, ako imate dokaze da je zena te novce iskoristila za kupnju auta onda imate pravo na pola auta. Ako ste zajedno podigli kredit, banku nije briga sta ste napravili sa autom nego samo da joj platite svoj dio.

Otiđite do zene, kazite joj da cete odustati od sporazumnog razvoda ukoliko ona ne preuzme dug. Imate pravo odustati od razvoda,a posljedica toga je da cete vise puta morat otić na sud i da cete morat na mirenje u CZSS. Ako auto ne vrjedi bas miljune zena ce to prihvatiti jer tako usteđuje mnogo vremena,zivaca i novac za odvjetnika i postupak...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija