Jump to content

Riješenje o nasljeđivanju - zastara izmjena i naknadno prijava darovonog ugovora


zoran1835

Preporučene objave

Riješenjem o nasljeđivanju sva imovina je podjeljenana na nas troje na jednake dijelove(1/3 dijela).

Poslije riješenja o nasljeđivanja upis u zemljišne knjige nije obavljen po riješenju o nasljeđivanju zbog našeg nemara i nekih objektivnih okolnosti.

 

Sestra danas govori da ima dokument (ugovor o darivanju) od naše majke kojim joj je ona prije smrti darovala jednu česticu zemlje u cijelosti. Sestra tvrdi da ima ugovor,da je ugovor ovjeren kod bilježnika i sastavljen poslije sastavljanja oporuke. Ta čestica riješenjem o nasljeđivanju pripada meni,sestri i bratu po 1/3 dijela. Taj darovni ugovor nitko nije vidio i mi mislimo da možda čak ne postoji. Prije nego ga zatražimo na uvid molim vas da mi odgovorite na pitanja;

 

1. Ukoliko sestra zaista ima taj ugovor o darivanju koji je u formalnim elementima valjan i sastavljen poslije pisanja oporuke dakle u periodu od 02.08.1995 do dana smrti 01-10.1995 da li je taj dokument pravno valjan iako nije podnesen na raspravu na sud prilikom donošenj riješenja o nasljeđivanju niti je podnesen sudu do današnjeg dana ? Da li taj dokument može izmjeniti riješenje o nasljeđivanju?

 

2. Budući da je od dana donošenja riješenja o nasljeđivanju prošlo 13 godina kada nastupa zastara za izmjene riješenja o nasljeđivanju ?

 

Hvala unaprijed na odgovorima !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija