Jump to content

uvjetna kazna - uvjetovana plaćanjem novčanog iznosa


relativno

Preporučene objave

zdravo

molim pomoć / ukratko

vezano za uvjetnu kaznu zatvora - uvjet da se kazna ne izvrši je plaćanje novčanog iznosa

pitanja /

a)kada presuda županijskog suda postaje pravomoćna - datumom održavanja sjednice vijeća ili datumom uručenja drugostupanjske presude , tj. odbijanja žalbe

b)postoji li ikakav pravni lijek kojim mogu odgoditi odlazak u zatvor nakon isteka godine po uvjetnoj osudi ( bilo koje vrijeme u kojem bi dobio priliku za namaknuti potrebni novac ili neko drugo rješenje

c)uzdržavam suprugu i dijete /po mom eventualnom odlasku u zatvor ostaju bez ikakvih prihoda - može li to biti dovoljan razlog za odgodu izvršenja kazne

d)ako ispunim uvjet - novčanu obavezu u kratkom vremenu nakon isteka datog roka , tj. u međuprostoru određenom za ispunjenje uvjeta i odlaska u zatvor može li se kazna , tj. odlazak u zatvor ukinuti

 

molim hitne odgovore , tj. pomoć - ne znam što da radim

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a) Datumom održavanja sjednice presuda postaje pravomoćna

 

b)Imate pravo na 2 odgode pa su pravni lijekovi praktički nepotrebni

 

c)Može, uzdržavanje osoba je dobar razlog

 

d)U slučaju da npr. 01. siječnja 2009. godine vratite novac, niti jedan sud Vam neće opozvati uvjetnu.

 

Odgovor na dodatno pitanje: da 21. 02. 2009. Vodite računa da i do tog datuma uvjetna osuda načelno može biti opozvana, odnosno godinu dana nakon iste roka kušnje (dakle do 27.11.2009.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobra večer

hvala Vam na brzom odgovoru , ipak

molio bih za još malo strpljena i odgovor na podpitanje /

 

ne shvaćam unatoč Vašem odgovoru - ako rok kušnje za ispunjenje uvjeta ( plaćanje ) istiće 21.02.2009 kako može sudac " načelno " donijeti odluku ravnajući se po datumu početka pravomoćnosti , tj. koji je u stvari taj pravi datum na koji se ja mogu zakonski pozvati ?

Ako se u periodu od 27.11.2008 do 21.02.2009 kako vi kažete uvjetna odluka opozove mogu li se pozvati na datum uručenja presude , tj. 21.02.2009 ?

Nepobitna je činjenica da sam za konačnu presudu saznao stvarno tek 21.02.2008 kada sam primio dokument .

Meni osobno u ovom konkretnom slučaju ta tri mjeseca razlike itekako mnogo znaće i mogu biti presudna u ostvarivanju mogućnosti da dođem do novca .

 

U očekivanju Vašeg odgovora na još ovo dodatno pitanje unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na pomoći

 

- mislite li da bi bilo pametno s obzirom da do 27.11. ove godine ne mogu namaknuti novac kontaktiram suca za izvršenje i objasnim situaciju / da nastojim doći do novca i da ću to vjerovatno uspijeti do 21.02.2009 / ili da uplatim dio novca - koliko mogu ?

 

- i uopće kojom brzinom u praksi sudovi imaju običaj nakon isteka roka u uvjetu opozvati uvjetnu kaznu i donositi rješenje o izdržavanju kazne / znam da Vam je teško reći koliko imam manevarskog prostora ali kako to ide u praksi

 

- ako sud i opozove uvjetnu kaznu a ja naprimjer dobijem odgodu izvršenja kazne i platim u međuvremenu znaći li to da bih onda ipak mogao izbjeći izdržavanje kazne zatvora

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija