Jump to content

Molim pomoc


farah

Preporučene objave

1976.g. na parceli je izgraden objekat (8x9 m) duplex (moj otac i moj ujak). Parcela je tada bila u suvlasnistvu ujaka i jos 15 ljudi (bez moje majke). Svi su oni dali suglasnost i objekat je legalno izgraden sa svim potrebnim dokumentima. 1985.g. uradjen je avio-snimak, ujak je postavio obiljezja i oznacen je prilaz i okucnica za dio objekta koji pripada mome ocu cca 220m2. Na popisnom listu zemljista iz 1985.g. navedena je parcela br. 320 koja sadrzi istu onu parcelu sa pocetka ali umanjenu za dio koji je doznacen mome ocu tih cca 220m2. Na popisnom listu objekata na parceli br.320 naveden je objekat od 35m2 (znaci pola od 8x9). Oba popisna lista,02.10.1985.g potpisali su suvlasnici (ukljucujuci i ujaka). Petnaestak dana nakon, tocnije 29.10.1985.g. moj otac potpisuje popisni list zemljista na parceli br.321 cesticu cca 220m2 kao pojedinac i popisni list objekata na parceli br.321 sa objektom od 37m2 (jer je dograden predulaz od 2m2) (znaci pola od 8x9). Na osnovu tih popisnih listova izdata su i odvojena rjesenja, te je na osnovu tog moj otac uknjizio tu ½ objekta i parcelu cca 220m2 na svoje ime 1/1. Prosle godine sin ujaka pita mog oca da mu proda ½ objekta zajedno sa parcelom nasta on ne pristaje i tu nastaju problemi. Ujak tuzi oca da je na prevaru dobio posjed. Po datumima popisnih listova vidi se da je ujak (zajedno sa suvlasnicima) prvi koji je potpisao „parcelisanje“ i da je o svemu vec bio upoznat. Molim komentar na prethodno. Da li se ovdje radi cak i o mogucnosti stjecanja vlasnistva dosjeloscu? Molim odgovor i na pitanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija