Jump to content

pjesak u prometnoj nezgodi


mebo

Preporučene objave

Prije par dana sam imala prometnu nesrecu kao pjesak na pjesackom prijelazu na kojem nema semafora. Vozac nas(mene i prijatelja) nije vidio navodno, makar nije da smo "izletjeli" jer je on bio na dosta velikoj udaljenosti i trenu kada smo mi koracili na pjesacki. Meni su ustanovljene lakse tjelesne ozljede (ozljeda glave, koljena i lakta). Zanima me dali imam pravo na odstetu, naime vozac nije imao ni vozacku dozvolu kod sebe, "napuhao" je 0,16 promila te je vozilu istekla registracija u 9.mjesecu i jos se cekaju nalazi krvi da se otkrije dali je jos sto konzumirao osim alkohola. I posto sam ucenica, osigurana sam i u skoli, dali imam i tu nekakvo pravo jer je se ozljeda dogodila na putu do kuce.

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate pravo na odštetu i to preko Hrvatskog ureda za osiguranje (HUO).

 

Savjetujem vam da posjetite njihove internetske stranice i skinete obrasce prijave štetnog događaja.

 

www.huo.hr

 

Njegova je krivnja očita. Nije vaša briga što nije imao vozačku dozvolu, promili alkohola, prisustvo droga i sl.

 

Od važnosti vam je da se događaj dogodio na teritoriju RH i da za vozilo nije uplaćena polica osiguranja - što znači da možete biti obeštećeni iz fonda garancijskog osiguranja kojim upravlja HUO.

 

Možete se obratiti bilo kojem osiguravajućem društvu koje je dužno vaš zahtjev prosljediti u HUO.

 

Ako vaša škola posjeduje policu osiguranja vjerojatno se radi o osiguranju od nesretnog slučaja po kojem isplaćuju po grupama, odnosno postotcima od stečene trajne invalidnosti, a od toga 99% da će te dobiti 0,00 kuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Što se tiče Bonus Grupe, moja iskustva s njima su sljedeća:

oni ne rade po principu da nekoga zastupaju u slučaju kao nekakav odvjetnički ured, nego nude određenu svotu novaca za taj predmet, isplaćuju novac, a vi njima prepuštate svoj slučaj, te njihov pravni tim to dalje riješava i novac koji izvuku uzimaju sebi.

Osobno sam prije godinu i pol kao vozač motocikla imao prometnu nezgodu u kojoj mi je vozač automobila oduzeo prednost prolaska, zadobio sam teške tjelesne ozljede (lom noge i ruke). 2-3 dana nakon toga su me zvali iz bonus grupe i ponudili 30000kn. Na kraju sam ih odbio, našao odvjetnika koji je sve skupa "izvukao" oko 90000kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija