Jump to content

žalba na presudu zbog remećenja javnog reda i mira


tomisla

Preporučene objave

Zakon o sudovima:

 

"Članak 21.

 

Visoki prekršajni sud Republike Hrvatske:

 

1. odlučuje o žalbama protiv odluka prekršajnih sudova u prvom stupnju i upravnih i prekršajnih tijela, osim ako posebnim zakonom nije određena nadležnost nekog drugog suda,

2. rješava sukob nadležnosti između prekršajnih sudova,

3. odlučuje o zahtjevima za izuzećem predsjednika sudova,

4. odlučuje o zahtjevima za izvanredno ublažavanje kazne i o zahtjevima za izvanredno preispitivanje pravomoćnih rješenja o prekršaju,

5. obavlja druge poslove određene zakonom."

 

Doista prijatelju to ne piše (ako je nešto pravomoćno onda više nije dozvoljen redovni pravni lijek, a žalba je redovito redovni). Eventualno mogu postojati izvanredni pravni lijekovi, ali to je nešto drugo, a ne žalba. Štoviše, unatoč podnesenog izvanrednog pravnog lijeka, odluka se može izvršavati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala...gle dobio sam godinu dana uvjetno zbog prekršaja čl. 6 zakona o JRM-u.. bio sam nepristojan i drzak u hitnoj u dubravi jer su mi sivali ruku. bio sam i pod utjecajem alkohola...nakon toga zadrzan sam na trijeznjenju u oranicama i onda je dosao predstavnik PU dubrava i isli smo kod sutkinje i on mi je predlozio da kazem da sam bio pod utjecajem alkohola i da se nicega ne sjećam..posto nikad nisam prije kaznjavan sutkinja mi je kao izasla ususret, al god uvjetno mi je malo previse..zanima me jel sam se mogao vadit na stanje šoka zbog ozljede, bilo je dosta krvi, i da li je sad kasno za to...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne možeš mi reć da sam s pola litre krvi dobro prošao...a imam osjećaj da me predstavnik pu dubrava dobro nasamario jer je mi je rekao sta da kazem i da cu vjerojatno dobit opomenu od suda..ako je god uvjetne opomena onda stvarno...a ja trazio novcanu al on se nije mogao slozit..i sad cu ja citav zivot bit evidentiran ko neki kriminalac , a ni kriv ni dužan..ponavljam ipak je to bila velika ozljeda i stvarno nisam bio pri sebi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija