Jump to content

pomoć kod pisanja prigovora


bona

Preporučene objave

Molim vas pomoć kod pisanja prigovora. Naime, za napuhanih 1,12 dobivam doma prekršajni nalog s novčanom kaznom od 2500kn i oduzimanje vozačke na 9 mjeseci. Znam da sam kriva, nisam smjela sjesti za volan, ali tu večer nisam uopće planirala voziti (nisam ni imala vozačku kod sebe), ali silom prilika morala sam. E sad, mene zanima da li je moguće pisati prigovor samo da mi smanje oduzimanje vozačke i da li bi to moglo uroditi plodom??? novčana kazna nije problem. Ovo mi je prvi prometni prekršaj u životu. Molim vas pomoć kako da napišem prigovor. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo još jedne prekršiteljice koja moli za savjet.

Pri skretanju u desno na svoje zeleno nisam propustila pješaka da prođe na zebri, iako dotični pješak nije bio još niti blizu mog auta. Radi se o velikom raskršću i on je tek zakoračio na zebru, koja prelazi preko dvije trake, a ja sam skretala autom u krajnju desnu.

Policija me zaustavila i napisala prekrš.nalog, 500 kn je kazna, po Zakonu o sig. prometa na cestama čl. 133,st.4.

 

Moje pitanje je ako ste se sretali puno u praksi sa sličnim prekršajima, koliko se isplati pisati prigovor po ovom pitanju?

Ako napišem prigovor, dođem na raspravu i svejedno mi ne ukinu kaznu, da li plaćam onda još i sudske troškove, i koliki su oni okvirno?

U uputi o pr.lijeku samo piše da se podnosi putem PU/PP u 2 primjerka nadležnom prekršajnom sudu, koji bi to sud bio?

 

Unaprijed zahvalna na savjetima,

pozdrav! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

martica109 je napisao:

molim vas jeli mi netko može pomoć oko pisanja prigovora.vozio sam i prošao kraj polocijskog auta koje je bilo kraj puta,oni su zamnom upalili rotaciju i rekli da su izbacili palicu stop.to stvarno nisu napravili.treba mi špranca tj. pomoć oko pisanja žalbe.

hvala

 

kakve veze ima jesu li izbacili palicu ili nisu ako su išli za vama pod rotacijom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

-Glede sadržaja prigovora vam ne mogu pomoći.

-Ukoliko vas sud proglasi krivima plaćate sudske troškove.Oni su oko 100-150 kn ali mogu biti i veći što ovisi o sudu, duljini postupka...blablabla.

-prigovor pošaljite na adresu Policijske postaje koja vam je izdala nalog pa oni prigovore skupa s nalogom proslijeđuju nadležnom sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bona je napisao:

Molim vas pomoć kod pisanja prigovora. Naime, za napuhanih 1,12 dobivam doma prekršajni nalog s novčanom kaznom od 2500kn i oduzimanje vozačke na 9 mjeseci. Znam da sam kriva, nisam smjela sjesti za volan, ali tu večer nisam uopće planirala voziti (nisam ni imala vozačku kod sebe), ali silom prilika morala sam. E sad, mene zanima da li je moguće pisati prigovor samo da mi smanje oduzimanje vozačke i da li bi to moglo uroditi plodom??? novčana kazna nije problem. Ovo mi je prvi prometni prekršaj u životu. Molim vas pomoć kako da napišem prigovor. Hvala!

 

kakva pijandura hahaha

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija