Jump to content

Pravomoćno rješenje o ovrsi na plaću


mperko

Preporučene objave

Poštovani,

11.9.2008 dobio sam Prijedlog za ovrhu na plaću koji je ujedno i Rješenje o ovrsi, kao i blagajna šumarije u kojoj radim.Blagajnik je kopiju Prijedloga 12.9. poslao u financijsko-računovodstveni odjel Uprave firme jer se svi obračuni u šumariji rade po naputku istog odjela. 25.9.iz Uprave poslan je dopis ovrhovoditelju da je moja plaća opterećena ratama kredita većim od 1/3 plaće,te da je prijedlog stavljen u red namirenja, i otplata potraživanja otpočinje čim se oslobodi 1/3 moje plaće.Neznam zašto su im trebala dva tjedna da sastave dopis. Danas sam dobio Zaključak suda da je rješenje postalo pravomoćno 23.9. i da blagajna mora obustaviti iznos od 1/3 plaće i isplaćivati na račun ovrhovoditelja.

 

Dakle sad od moje plaće ne ostaje ništa.I tako slijedečih 10 godina.

 

Ima li kakav lijek protiv ovog?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravo žalbe ste imali, ali ako znate da niste u pravu, žalba bi Vam samo donijela još troškova.

 

 

Plaća Vam se ne smije plijeniti u onom dijelu koji je zakonom određen kao minimum. Taj minimum ovisi o visini Vaše plaće, o tome kome dugujete i po kojoj osnovi (da li se radi o uzdržavanju, plaćanju štete s osnove naknade za uzrokovanje smrti, invalidnosti itd...)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani

nisam se žalio,jer bi mi žalbe stvarno donjele još veće troškove,a tu ovrhu sam mislio podmiriti, ali nakon otplate mojih kredita.Ovrha se ne provodi radi uzdržavanja, plaćanju štete s osnove naknade za uzrokovanje smrti, invalidnosti itd...,gdje je dopuštena zapljena 1/2 plaće, već zbog sasvim drugog razloga.Kao što sam napisao, moja plaća opterećena je ratama kredita koji se otplaćuju ustegama na plaću u iznosu većem od jedne trećine plaće,i za svaki od kredita postoji pravovaljana isprava ovjerena od javnog bilježnika i koje vrijede kao ovršne isprave.Moja plaća manja je od republičkog prosjeka.

Ovrhovoditelj je dopisom obavješten o nemogućnosti naplate ovhe i da je ovrha stavljena u red namirenja.

 

No ipak od suda dolazi Zaključak o pravomoćnosti Rješenja.

Na Zaključak nema prava žalbe.

Da li još jednom poslati ovrhovoditelju dokumentaciju o nemogučnosti naplate ovrhe do konačne otplate kredita ili .....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani

nisam se žalio,jer bi mi žalbe stvarno donjele još veće troškove,a tu ovrhu sam mislio podmiriti, ali nakon otplate mojih kredita.Ovrha se ne provodi radi uzdržavanja, plaćanju štete s osnove naknade za uzrokovanje smrti, invalidnosti itd...,gdje je dopuštena zapljena 1/2 plaće, već zbog sasvim drugog razloga.Kao što sam napisao, moja plaća opterećena je ratama kredita koji se otplaćuju ustegama na plaću u iznosu većem od jedne trećine plaće,i za svaki od kredita postoji pravovaljana isprava ovjerena od javnog bilježnika i koje vrijede kao ovršne isprave.Moja plaća manja je od republičkog prosjeka.

Ovrhovoditelj je dopisom obavješten o nemogućnosti naplate ovhe i da je ovrha stavljena u red namirenja.

 

No ipak od suda dolazi Zaključak o pravomoćnosti Rješenja.

Na Zaključak nema prava žalbe.

Da li još jednom poslati ovrhovoditelju dokumentaciju o nemogučnosti naplate ovrhe do konačne otplate kredita ili .....

Zanima me što taj zaključak znači za mene.

Da li ja usprkos opterečenju plaće većem od jedne trečine moram plačati po rješenju o ovrsi ili pošto je ovhovoditelj obavješten o trenutnoj nemogućnosti naplate ovhre, ovrha dolazi na red nakon otplate mojih kredita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaključak o pravomoćnosti sud šalje po službenoj dužnosti (iako ga ne mora slati, ali to je nebitno).

 

To ne znači da je poslodavac dužan skinuti preko dopuštenog Vašu plaću, već samo da su ispunjeni uvjeti za prijenos plaće, ako za to postoje drugi uvjeti.

 

Drugim riječima, da Vasm sutra (ili za dogledno vrijeme) prestane kredit, poslodavac bi bio dužan plijenit plaću po tom rješenju.

 

Dakle ne trebate ništa slati sudu ni poslodavcu. Računovodstvo zna kako postupiti (pretpostavljam) - obaviještava ovrhovoditelja da Vam je plaća opterećena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija