Jump to content

Veliki prometni prekršaj - pomoć


guls

Preporučene objave

Pozdrav

 

 

1.3.2008. sam počinio prometni prekršaj vožnje neregistriranog vozila, izbjegavanja policije te alkoholiziranosti 0.7 promila.

 

Pozvan sam na sud danas u 18h.

 

E sad, vidio sam da me čeka ogromna kazna koju realno zaslužujem, ali ju nikako neću moći platiti pošto jedini radim u obitelji, a moji roditelji uopće ne rade i nemamo drugih izvora prihoda osim mojih.

 

također u prijavi je napisano da sam izbjegavao policiju što nije istina jer sam samo stao na parking s druge strane ceste i pričekao policajca da dođe do mog vozila. oni su to okarakterizirali bježanjem.

 

ne znam kako to ide na sudu, imam li mogućnost prigovora, žalbe, bilo čega? kako da se postavim u ovoj situaciji? što uopće mogu očekivati?

 

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

99% da ćete biti kažnjeni za sve navedene prekršaje.

 

Ako Vam se izrekne kazna veća od 2.000 kuna (a sigurno će biti, vjerojatno čak do 10-ak tisuća kuna), imate pravo žalbe nakon donošenja presude.

 

Na istu imate pravo žalbe i to će oduljiti postupak za vjeorjatno 1 godinu, možda i više. Do zastare 99% neće doći (sada je ona 4 godine).

 

Za cijelo to vrijeme ili skupljajte lagano novac (inače kamata na kaznu nema).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na brzom odgovoru.

 

također i ja smatram da se neću izvući, samo će biti problem izvući novce. da li oni možda nude opciju plaćanja u ratama? znam da sud nije trgovački centar, ali drugačije neću moći platiti.

 

kako da se postavim na sudu? da budem miran, pokoran i suglasan, ili neki drugi pristup? nisam baš iskusan sa sudovima, ipak mi je ovo prvi gadan prekršaj...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po starom ZSPC-u taj stjecaj nosi 4.000 kuna. Sud vam može umanjiti na 2.666,66 kuna.

 

Ukoliko ne platite, pokušat će naplatiti porezna uprava ako ne uspije ni to onda zatvor.

 

Najbolje pokušati ponizno ako ne umanje kaznu - pisati žalbu.

 

Obavezno ponijeti listu od plaće i nekakve potvrde da ukućani nemaju primanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija