Jump to content

Prijava prekršaja ako nije bilo nezgode?


ZastoJa

Preporučene objave

Pitanje - netko vam oduzme prednost. I ne samo to, nego je dao žmigavac za suprotan smjer, pa se predomislio u zadnji čas. Ja sam ga izbjegla zaobilazivši ga s lijeve strane, inače bi ga udarila, ali srećom nije bilo nikog. Mislim da znam tipa, imam i registraciju zapisanu.

E sad, tip je pokazivao agresiju, ono, vidim ga da nešto mlati rukama u retrovizoru. Može li on mene sad prijaviti? Jer sam i ja u biti napravila prekršaj zaobilazivši ga s lijeve strane, po suprotnom traku. Iako, da sam ga udarila, on bi bio kriv i sve jasno.

I mogu li onda ja to argumentirati na način da mi je oduzeo prednost, što sam drugo mogla...

 

Malo jesam zakomplicirala, ali....dakle, da li je uopće praksa da se nekog prijavljuje ako je učinjen prekršaj, ja svjedoka nemam, sama sam vozila, prometne nezgode nije bilo, ni policije u blizini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, on može protiv vas podnijeti optužni prijedlog jer ste izvršili preticanje na raskrižju gdje to nije dozvoljeno.

 

Možete vi protiv njega podnijeti optužni prijedlog radi oduzimanja prednosti prolaska.

 

Naravno da se sve mora i dokazati.

 

Nema od toga ništa. Vjerovatno je sve završilo upotrebom zvučnih signala.

 

PREKRŠAJNI ZAKON

Oštećenik tužitelj

Članak 113.

(1) Oštećenik, kojem je prekršajem povrijeđeno ili ugroženo kakvo imovinsko ili osobno pravo, ovlašten je sudu za taj prekršaj podnijeti optužni prijedlog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema tu prijava, ali važno je znati da i takve prijave mogu postojati.

 

Elementi za oduzimanje prednosti prolaska su da oštećeni mora kočiti ili promjeniti smjer kretanja ili oboje.

 

Nema oduzimanja prednosti prolaska ako je oštećeni morao ubrzati kretanje svog vozila. Tada oštećeni postaje počinitelj zbog preticanja ukoliko je ta radnja zabranjena na tom raskrižju.

 

Ovdje ste vi počinitelj, ali ponavljam nema ništa od toga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija