Jump to content

Totalna pusiona jos jednog dragovoljca


pupuc

Preporučene objave

Nagovorila sam prijatelja da zatrazi od Kosoricinog ministarstva poticajna sredstva za samozaposljavanje jer vec godinama radi na crno kod onih "najvecih Hrvatina"koji prek veze zato kaj su tak veliki dobivaju poslove tipa obnova Srpskih kuca...

Naravno da je razvojaceni branitelj,dragovoljac,otac cetvero djecice...

I nagovorim ja njega pa odosmo mi zajedno do ureda pod koji pripadamo i tamo nas ohrabrise i posavjetovase nas sto i kako...Posto nije imao svoju firmu rekose nam da rega firmu za kaj on nije imao lovu za onaj famozni temeljni kapital.Tad nam rekose da kupi firmu cistu i bez dugova prema drzavi i on to ucini...S kojekakvim dacama drzavi,javnom biljezniku i inim parazitima potrosi dragovoljac oko 6.000Kn.

Sad je imao firmu na svoje ime,promijenio joj djelatnost...

E onda dode strucan poslovni plan na red pa je i to platio 1oo eurica nekakvom strucnjaku za poslovne planove koji operira tamo u tom centru gdje mi pripadamo.

Fotokopirao je tonu dokumenata,izostajao s posla,hodao po trgovackom sudu,poreznim upravama,javnim biljeznicima,bankama...

Sve je napravio kako se trazilo i na vrijeme,kuvrtirala mu je i adresirala sve to djelatnica centra...Potrosio je oko 9.000 kuna...

Za nagradu je odbijen jer firma koju je na sebe regao ne vrijedi jer nije osnovana u tekucoj godini nego ranije...

Zvala sam ministarstvo da ih pitam koja im je to fora pa mi kokica po imenu Lasta rece da ona nikad nije cula da se firma moze kupiti...To je za nju to...Ona nije cula i kraj...A ni onaj sto je raspisao natjecaj isto valjda nije cuo...

Prijatelj je sad duzan(jer se zaduzio za sve to)i lud...A ja se osjecam ko budala jer sam ga ja nagovorila na sve ovo naivno vjerujuci...

Ponovo sam otisla u nadlezni centar gdje mi rekose da je odbijenica potpuno protuzakonita i napisase nam zalbu.

No kako natjecaj traje do konca godine jasno je da je sve ovo totalna pusiona...

Ima li jos netko ovakvo "lijepo" iskustvo sa samozaposljavanjem razvojacenih branitelja?????????????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana!

Zašto je naziv poruke "totalna pusiona jos jednog dragovoljca" kad je popusio Vašu foru i dao se nagovorit na takav trošak , sada bi Vi trebali snositi ako ne dio troškova onda bar moralnu krivicu za njegovo stanje.

Ovo kako ste napisali za mene ste Vi u krivu jer se niste informirali kako treba i kakve veze ima to što je dragovoljac mogao je biti i razvojačen branitelj , a to opet nema veze sa statusom odbijenicu ste dobili zbog nećeg drugog ,a ne statusa.

Bog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam ga gospodine nagovorila samo toliko da ode u Zadarski centar u koji pripada jer sam o ovome cula na malom ekrancicu kada se madam Kosor hvalila kako joj je ostalo neraspodijeljenih sredstava jer kao nema odaziva branitelja na njihove natjecaje a oni kao svakom zele pomoci...

Dalje su ga vodili "strucnjaci"nadleznog centra,soc. radnica

pravnik,referentica...Nista on nije radio ni na moju ni na svoju ruku gospon Veteran...

Ako je poanta price da ja preuzmem krivicu sto sam mu dala laznu nadu i sto sam naivno vjerovala da takovim ljudima kao on netko zaista zeli pomoci onda prihvacam krivicu...

No sto cemo gospon Veteran s ovima iz Zadarskog centra koji su mu sve to cak i kuvertirali?

Sto cemo s njihovom tvrdnjom da je odbijenica protuzakonita?

I na koncu po Vasem znaci da smo i ja i dragovoljac,razvojaceni branitelj trebali biti doktori prava da on jadnik dobije 30.000kn u dva obroka i da prestane raditi na crno jer bi si kupio bar stari kombi u gradevini neophodan.

Ako je Vama lakse da ja ispadnem kriva neme problema i onako mi je tesko sto sam ga kazem nagovorila da se javi u taj centar...

A Vi vidim niste bas ni procitali sto sam ja napisala jer bi vidjeli da postupak nisam vodila ja nego STRUCNE OSOBE

kao sto ste i Vi cini mi se.

Takvi vide samo ono sto im je u interesu jasala koje ih hrane.

Alaj volim ovaj rezim placa ide a ja lezim.

Hvala Vama gosn.Veteran na nicemu i Vama Bog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To su nam rekli i u tom Zadarskom centru u kojem su mu pomagali u izradi zahtjeva i u tom smislu su mu napisali zalbu na odbijenicu koju su mu poslali iz Zagreba...

Zato sam se i pojavila na ovom forumu da vidim ima li jos takovih slucajeva jer nam je pravnik u centru rekao da ih je u Zadru bilo jos.

Na trgovackom sudu u Zadru firma je registrirana u sestom mjesecu s novim vlasnikom i sve novo jer je prije bila sa sjedistem u Zagrebu i predhodni vlasnik koji ju je prodao se nije bavio istom djelatnoscu.Dakle sve je na novo registrirano osim osnivackog kapitala.I poslovna banka je promijenjena kao i ziro racun naravno...

Po svemu ovaj razvojaceni branitelj je prvi put u zivotu registrirao firmu na sebe i to u tekucoj godini a odbijen je sa objasnjenjem da to nije tako...

Ima li jos takovih slucajeva molim da nam se javite...

Ja sigurno necu odustati jer mi nije jasno da isto ministarstvo u Zagrebu i pravnik u Zadru ne misle jednako i ne rade po istom zakonu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Nema potribe govoriti na takov naćin , jer i mi koji smo digli onaj prvi kredit za samozapošljavanje otkrili smo kako oni koji su pokušali : stavili obrt u mirovanje , sredstva koristili po elaboratu , gledajuči svaku kunu , imali i carinski broj , bez obzira na poznate i prijatelje nisu mogli ništa čak ni bankrotirati . danas velikodušno nam se nude reprogrami koji su maskirani ponudom sklapanja novih ugovora sa starim jamcima ili / kako velikodušno / novim , ovjerenim kod javnih bilježnika , tako da sasvim po zakonu mogu provesti pljenidbu . jako je interesantna jedna stavka u svemu : ako umre ili se ubije dotični branitelj , dug se u cjelosti briše .

mene ljuto zanima da li ova država ima mogučnosti i nama otpisati ili priznati bankrot-stečaj , bar nama koji smo bar pokušali napraviti bilo što .kako smo svjedoci ulupavanja milijuna eura u propale firme , banke , i sl. duhovitosti ove i prijašnjih vlada stiče se utisak kako smo mi bili samo statisti / oni koji ginu na početku filma / u nekoj od brojnih muljaža naših svjetovnih pastira !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija