Jump to content

Pravo na žalbu, molim pomoć


Toki123456

Preporučene objave

Dakle prije nekoliko godina sam prodao i izvezao robu vlastite proizvodnje u ČR. Kupac istu nije nikad platio.

 

Pokrenuo sam spor pri Trgovačkom sudu u Zagrebu i prva presuda je donesena u moju korist. Potom su oni uložili žalbu i sud je donio rješenje u moju korist ponovo "Platni nalog ovog suda br XXXXXXXXX od XX XX XXXX g. se održava na snazi u cjelosti".

 

I zadnja meni nejasna rečenica "Tuženik je U CIJELOSTI izgubio ovaj spor pa je dužan tužitelju nadoknaditi...."

 

Nakon toga je potpis i pečet. Upute o pravnom lijeku nema

 

Moja pitanje:

 

Da li više tuženik ima pravo na žalbu ? Da li rečenica "U CJELOSTI" znači da više nema pravo žalbe?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obično u postupcima postoje dva stupnja, a prema Vašem postu vidljivo je da je Vaš dužnik izgubio na oba stupnja. Da li on ima više mogućnosti žalbe, nije jednostavno odgovoriti jer u nekim slučajevima postoji i treći stupanj, a to je revizija, ali da bi ona bila dopuštena potrebno je ispuniti više zakonskih uvjeta.

 

Značenje "u cijelosti" se pretpostavljam odnosi na troškove postupka jer je sud utvrdio da je tuženik prouzročio spor u cijelosti te je dužan u cijelosti i podmiriti troškove postupka kako sudske troškove tako i Vaše troškove, troškove Vašeg odvjetnika, evetualnog vještaćenja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija