Jump to content

otkaz radi trudnoće


bilogorka

Preporučene objave

otišla sam na komplikacije u trudnoći a radila sam na određeno vrijeme.31.12 mi je istekao ugvor i postom sam dobila radnu knjižicu i sve ostale papire od odjave. šta sada?da li ostajem na tom bolovanju pa dobivam naknadu preko hzzo ili se prijavljujem na zavod.kako stjećem pravo na porodiljnu naknadu s obzirom da sam radi trudnoće dobila otkaz,radi se o trećem djetetu.

 

 

 

 

unaprijed se zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

bilogorka je napisao:

otišla sam na komplikacije u trudnoći a radila sam na određeno vrijeme.31.12 mi je istekao ugvor i postom sam dobila radnu knjižicu i sve ostale papire od odjave. šta sada?da li ostajem na tom bolovanju pa dobivam naknadu preko hzzo ili se prijavljujem na zavod.kako stjećem pravo na porodiljnu naknadu s obzirom da sam radi trudnoće dobila otkaz,radi se o trećem djetetu.

 

 

 

 

unaprijed se zahvaljujem

 

koliko sam ja shvatio vi niste dobili otkaz

vec vam je ugovor o radu istekao

 

a to sto se termin isteka vaseg ugovora o radu poklopio sa terminom komplikacija u trudnoci ne znaci da ste dobili otkaz zbog trudnoce.

Ugovor bi vam svakako istekao 31.12.

bez obzira na to dal ste bili trudni ili ne.

 

Da ostajete na tom bolovanju ukoliko tako procjeni vas ljecnik na teret HZZo-a a nakon toga idete na porodiljni dopust i ostvarujete pravo na porodiljnu naknadu.

 

ukoliko se radi o trećem djetetu mislim da možete biti na plaćenom porodiljnom do 3 godine djeteta, ali za to Vam nisam siguran jer ne bavim se socijalnim pravom pa to svakako pitajte kad budete otvarali porodiljni dopust

 

Najbolje je za vas da vam ljecnik napise komplikacije u trudnoci skroz do otvaranja porodiljnog dopusta,

a nakon sto Vam istekne porodiljni javite se na zavod za zaposljavanje pa ukoliko imate propisan broj mjeseci radnog staza dobivat cete i poslije porodiljnog novacnu naknadu za nezaposlene.

 

zelim Vam uspjesnu i sretnu trudnoću

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija