Jump to content

KAPARA


anonimno

Preporučene objave

kapara je određeni iznos novca ili drugih zamjenjivih stvari koje jedna ugovorna strana daje drugoj kao znak da je ugovor sklopljen.

daje se onda kada jedna ugovorna strana to zatraži, a druga se složi sa time.

može se ugovoriti i kao odustatnina.

kod kupnje stana se uglavnom daje od strane kupca kao stanovita sigurnost prodavatelju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kapara je .....jedna strana daje drugoj kao znak da je ugovor zaključen i kao sigurnost da će se izvršiti obveza iz ugovora..

nemojte se previše opterećivati pravnom prirodom kapare..

u predugovor se stavlja upravo radi ove sigurnosti koju strane žele imati u tom pravnom poslu, pojačanje obveznog odnosa, jer postoje razne situacije da nakon predugovora ne dođe i do sklapanja glavnog ugovora iz raznoraznih razloga koji se mogu pojaviti ili na jednoj ili na drugoj strani...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Unaprijed za hvaljujem na odgovoru :-)

 

Naime, ima slijedeći problem: sklopila sam predugovor o kupnji nekretnine i isplatila kaparu. U predugovoru je naveden rok za sklapanje ugovora i isplatu cijene stana koji neću stići ispoštovati, jer je kupac mog stana imao komplikacija oko odobravanja kredita, pa će mi novac isplatiti sa zakašnjenjem. Znam da se to prodavatelja u principu ne tiče i da je to moj problem, dakle ja ću novac za isplatu imati, samo ne u roku koji sam dogovorila u predugovoru. Znači li to da ću izgubiti kaparu ili mogu na neki način natjerati prodavatelja da me pričeka s isplatom nekih 30 dana? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija