Jump to content

molim savjet...zakon o zlouporabi opojnih droga


prisonplanet

Preporučene objave

dobar dan!

 

situacija je slijedeca. cura i ja (oboje 31god, nekaznjavani) smo pali s jednim dzointem hasisa. nista vise od toga nismo ni imali. s nama je bilo jos dvoje ljudi, ali njih nisu ni legitimirali. curu su vidjeli kako pali i daje meni pa spada pod onu strozu kategoriju (čl. 173. stavak 5). ja sam u medjuvremenu na prekrsajnom sudu dobio 3 mjeseca uvjetno sa testom urina na koji jos nisam pozvan. uskoro nam je rociste na opcinskom kaznenom pa imam par pitanja. prijedlog odo-a za nju je 2 godine uvjetno, a za mene 1 godina uvjetno. da li pravi kakvu razliku moja presuda s prekrsajnog (jer se i ti spisi daju na uvid na kaznenom postupku)? da li je moguce spustiti njoj kaznu na samo opomenu jer ce zbog skorog zaposlenja u drzavnoj ustanovi morati predati potvrdu o nevodjenju kaznenog postupka protiv nje? da li se i uvjetna kazna smatra kaznom za potrebe te potvrde? policiji je priznala da je ona donijela dzoint od kuce pa me i zanima da li se taj iskaz moze promijeniti jer je bila malo i u soku pred policajcima koji su nam savjetovali da je najbolje da sve priznamo. da li da uzimamo odvjetnika za samo rociste (nismo imucni) ili da se samo savjetujemo sa istim prije?

 

hvala na pomoci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ona ne može dobiti opomenu jer se nju goni za teže djelo (kazna od 1 do 5 godina).

 

Njoj je potrebnije da se postupak prije završi jer dok postupak ne završi, ne može dobiti potvrdu da se ne vodi kazneni postupak.

 

Dakle nije bitno da li je osuđivana, već da li se vodi kazneni postupak (pravni apsurd, ali tako je)

 

Iskaz može mijenjati na sudu, ali policajac kao svjedok je jači dokaz od njenog iskaza

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija