Jump to content

poljoprivredno zemljište


irac

Preporučene objave

Zanima me dali po novom zakonu o neobrađenom zemljištu mogu mi naplatiti kaznu jer ništa ne uzgajam.Zemlju sam nasljedio od oca a živim u zagrebu,međutim jedan susjed kosi travu sa te zemlje što je činio i prije jer mu treba za krave.Otac nikad nije ništa uzgajao na toj zemlji.Smatram da time zemlja nije zapuštena ili joj se umanjuje vrijednost.Zemlju sam dao na prodaju preko agencije za nekretnine 2009,s kojom imam ugovor 1 god,te ako ju ne uspijem prodati dao bi ju u zakup preko nekakve agencije ministarstva poljoprivrede(koja još nije zaživila)u zakup.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Ako se zemlja koristi u svrhu poljoprivredne proizvodnje-nije zapuštena.

Pogledajte u katastru namjenu zemljišta. Ako je kao namjena navedena oranica, plaćate dvostruko veću vodnu naknadu nego za livadu.

 

Smatram da je odredba Zakona o poljoprivrednom zemljištu koja obvezuje vlasnika da 'obrađuje' zemlju protuustavna, jer nitko ne može mene natjerati da radim posao koji mi donosi gubitak. Može me samo natjerati da plaćam što je propisano, i da osiguram da sa moje zemlje ne dolazi šteta drugima, npr. širenjem korova.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija