Jump to content

Online turistička agencija


Phantasma

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Zanima me, s pravnog stajališta, koje stvari treba imati na umu pri osnivanju turisticke agencije koja bi striktno nudila aranžmane putem online portala.

 

Koliko sam shvatio, voditelj poslovnice mora imati položen program za voditelja agencije, no u zakonu se spominju brojne regulative oko poslovnog prostora, osiguranja putnika, knjizi žalbe, prijevozu i dr.

 

Dosta o tome navedeno je na ovom linku.

 

Kako bi se se isključivo radilo o poduzeću koje nudi aranžmane putem portala, da li iste odrednice vrijede u tom slučaju?

 

Vjerujem da su stavke oko osiguranja, prijevoza i sl. i dalje esencijalne ako se radi o bilo kojoj vrsti turističke agencije.

 

Ujedno me zanima da li je ovakav oblik agencije moguće registrirati kao obrt.

 

 

Unaprijed hvala na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Točno je sve što piše na HOK sajtu.

Agancija MORA imati poslovni (prodajni) prostor. Ne može poslovati u stanu, skladištu ili sl. Eventualno zakonodavac nudi da se poslovanje može obavljati u sklopu hotela i sl.

Ured za gospodarstvo izlazi na teren i donosi odobrenje o MTU.

 

Bez toga ne možete početi s radom.

 

Isto tako, bez MTU-a ne možete dobiti ID broj, bez njega ne može agencija uopće početi s poslovanjem...sve veže jedno za drugim.

 

Vi možete imati samo online (internet) prodaju, ali prije toga morate otvoriri TA, kako piše u gornjem retku.

 

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam baš.

Koji su Vaši argumenti za takav odgovor? Poznate li nekoga tko je otvorio online TA u Hrv.?

Volio bih znati kako ide procedura, budući da smo baš mi turistički djelatnici vodili na www.forum.hr, diskusiju vezanu uz istu temu.

Osobito nas nervira ona glupa reklama od T-mobila, da ti "za TA treba samo mobile internet i mali komp. + garaža"!

 

Što je rekla jedna kolegica iz struke, "ljudima peru mozak" s takvim glupostima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Pozdrav svima,

 

U procesu sam otvaranja firme i namjera mi je otvoriti turističku agenciju.

Imam položeno za voditelja poslovnice, imam i dvije godine iskustva nedavno sad našla i poslovni prostor koji je u prizemlju ima 18 m2 i sanitarni čvor i mali umivaonik u 'predprostoru'. Mene zanima dali ja mogu u tom prostoru otvoriti turističku agenciju organizator-posrednik? ili mi je bolje da budem on-line agencija u tom istom prostoru? dali ja kao on-line agencija mogu iskljucivno samo preko neta organizirat i posredovat u prodaji razno raznih turističkih paketa?

 

Što više čitam zakone to sam više zbunjena nelogičnostima koje isti sadrži

 

Molim Vas pomoč

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija