Jump to content

Zastara za bludne radnje nad maloljetnom osobom?


Sharu

Preporučene objave

Bok!

U sedmom mjesecu 2004. godine, podnijela sam prijavu za bludne radnje nad maloljetnom osobom koje su se događale kroz duži vremenski period maloljetnosti i nekoliko mjeseci punoljetnosti. Zadnje takve radnje su se dogodile u drugom mjesecu 2004. godine. Da ne ulazim u razloge zašto tek tada (od srama te mišljenja da sam ja kriva za te događaje - kao i svako dijete ), zanima me, kako do dana današnjega ništa nije poduzeto od strane državnog odjetništva, te je nekako ta prijava završila na dnu nečije ladice, kada nastaje zastara po kojoj ni na koji način se dotična osoba može goniti i što bih trebala tj. mogu poduzeti ako je ostalo još malo vremena do zastare.

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

5 godina od zadnje radnje je reltivna zastara (ako slučaj nije došao do suda, zastarit će ove godine).

 

10 godina je apsolutna.

 

Državno odvjetništvo je dužno na Vaš zahtjev dati Vam informacije o slučaju (ako ste prijavu podnijeli policiji, onda su Vam odni dužni dati info).

 

Ako ništa nije rađeno po tom slučaju, onda obavijestite više državno odvjetništvo (ili višu instancu MUP-a ako ste njima podnijeli prijavu, a nisu ništa poduzeli po njoj) pismenim putem o tome kada, kome i kako ste podnijeli prijavu i zatražite sankcioniranje odgovornih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija