Jump to content

ovrha nekretnine za 1mjesec


mirtinte

Preporučene objave

vecer,zbog kasnog upoznavanja sa. slucajem i ne mogucnosti ulaganja zalbe donesen je zakljucak o prodaji kuce 20.2.2009.Zanima nas kako je to kuca od zeninih roditelja da li se moze sta napraviti(mozda prijenos kuce) i kakva je sad procedura tj.mozemo li mi prodat kucu umjesto ovrhovoditelja ili sto Man je ciniti kako bi se kuca spasila.Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijenos se više ne može obaviti (zabranjeno i onemogućeno po Ovršnom zakonu, a sve da se nekim ludom uradi, ovrha ide protiv novog vlasnika).

 

Glede prodaje kuće putem Vas samih, to možete jedino u dogovoru s ovrhovoditeljem. To je možda najbolji način jer se u sudskom postupku najčešće prodaju ispod tržišne cijene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošto sam u istom problemu samo jedan dan ispred Vas,znam da je točno to što je Utjerivaczakona rekao.

Na prvom ročištu je početna cijena nekretnine 2/3 vrijednosti procjene,a ako se na prvom ne proda.Onda slijedi drugo ročište gdje je cijena 1/3 vrijednosti procjene nekretnine.

Dali ste Vi dobili procjenu ovrhovoditelja,to su Vam bili dužni dostaviti.

Ako ne možete podmiriti dug,morate se pokušati dogovoriti sa ovrhovoditeljem,možda pristanu na preuzimanje duga tj. kredita,ako u međuvremenu Vi ili ovrhovoditelj na prvom ročištu ne nađete kupca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija