Jump to content

sumnja


liliana1111

Preporučene objave

Sve vrijeme muči me sumnja da suprugu nije dobro napravljen izračun mirovine,te molim one koji znaju da izračunaju.

U mirovini od sijećnja 2005.-kumulirana

20%-bolest u svezi rata (PTSP teški T238b -stalno

80%- izvan okolnosti u svezi rata

HRVI-stalno od 2007.

vrijeme provedeno u DR- 18 mj./od 12mj.91./nema status dragovoljca iako u rješenju Mirovinskog stoji dragovoljac.

staž-36 god., 11mj,11 dana

najpovoljniji osobni bodovi osiguranika-0,9973 za period od 1970.-2000.

čina nema,obnašao dužnost zapovjednika intendantske službe te prije demobilizacije razrješen te dužnosti zbog potreba u postrojbi./akcije/Demobiliziran kao vojnik.

 

 

Zahvaljujem svima koji će si dati truda.

 

Supruga branitelja

P.S.Dali za HRVI treba ići na vještaćenje jer ne piše u kom postotku mu je priznat status HRVI,samo za stalno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mirovina opća,HRVI X skupine sa 20%oštećenja organizma s pravom na invalidninu od 1.12.2006.za stalno, i iznosu od 114,75 kn /tako piše u rješenju/.

Zbunjivalo me je to što sam na forumu vidjela da netko ima 20% u svezi rata i 80% izvan a omjer HRVI 100%.

Inače otišao u mirovinu 25.1.2005.sa iznosom 2.292,65 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

liliana1111 je napisao:

Sve vrijeme muči me sumnja da suprugu nije dobro napravljen izračun mirovine,te molim one koji znaju da izračunaju...

Svoju sumnju ćete najjednostavnije otkloniti ili potvrditi tako da pozorno pročitate rješenje o mirovini jer u obrazloženju rješenja sve piše: i podaci temeljem kojih se određuje mirovina i formule i iznosi. Dakle pročitati rješenje ! Kako HZMO ne griješi u formulama i računskim operacijama ostaje samo provjera "polaznih" podataka - vrijednosti - tako da je najbolje pročitati obrazloženje rješenja korak po korak !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija