Jump to content

stara boljka oko godišnjeg


babyfresh

Preporučene objave

Prvi put pišem a kako sam naslov kaže imam staru boljku. Naime radi se o neiskorištenom godišnjem odmoru nakon povratka s porodilnog.Želim samo poslodavcu dokazati da sam bila u pravu jer još dan danas dokazujemo tko je bio u pravu. Otišla sam na komplikacije 10.4.2005., rodila 2.12.2005., vratila se na posao 2.12.2006. Godišnji iz 2005. mi je propao no htjela sam odmah iskoristiti godišnji iz 2006.g.ali mi je rečeno da na to nemam pravo jer u 2005. nisam radila 6 mjeseci.Ja smatram da sam imala pravo jer se uvjet rada od 6 mj. ne odnosi na rodilje dok se poslodavac poziva na Pravilnik u kojem stoji: Godišnji odmor, odnosno prvi dio godišnjeg odmora koji je prekinut ili nije korišten u kalendarskoj godini u kojoj je stečen, zbog bolesti ili porodnog dopusta, radnik ima pravo iskoristiti do 30. lipnja iduće godine, pod uvjetom da je radio najmanje 6 mjeseci u godini u kojoj se vratio na rad." U Zakonu o radu sam pronašla da se to odnosi na stari godišnji odnosno na prenošenje g.o. u slijedeću kalendarsku godinu. Da li sam tada imala pravo na godišnji iz 2006.g. i čime da to potkrijepim ili je poslodavac stvarno u pravu? U Pravilniku se ništa više ne spominje oko prava na g.o. vezano za rodilje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija