Jump to content

POTVRDA - sadržaj


kolega

Preporučene objave

Pozdrav

poštovani, imam jedno pitanje te vas sve molim za pomoć.

 

Naime, oko sadržaja raznih potvrda koje izdaju državna ili druga tijela, te u kojima se često navodi da se izdaje samo za određene potrebe te se u druge ne može koristiti, zanima me sljedeće:

- da li državno tijelo može odbiti zaprimiti takvu potvrdu na kojoj je izričito navedeno da se može koristiti samo u jednu svrhu, a ja je želim iskoristiti u drugu svrhu (npr.: na njoj piše da je samo za potrebe upisa u katastar, a ja je želim iskoristiti i u poreznoj upravi)

- ako je to izričito zabranjeno, na temelju kojeg zakona ili druge pravne odredbe je to zabranjeno

- da li službenik koji svejedno zaprimi takvu potvrdu na kojoj je izričito spomenuto da je za druge svrhe nego za koju ju želim koristiti, čini kakav prekršaj ili kazneno djelo?

 

unaprijed hvala svima koji mi pomognu

 

pozz :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam ja samo iz iskustva,ako Vam na dokumentu piše da je u drugu svrhu , jednostavno ga neće primiti. Kad vadite dokumente, u neke svrhe ne plaćate taksu, a u druge svrhe plačate taksu , zato je to tako. Zato trebate provjeriti dali za onu svrhu za koju Vama treba dokumenat ili neka potvrda trebate platiti taksu to jest državni biljeg.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija