Jump to content

Doprinosi za zdravstveno osiguranje


klinci4

Preporučene objave

klinci4 je napisao:

...Pitanje?__da li svi hrvi izdvajaju doprinos ili je to vezano za nešto

 

Svi umirovljenici čija je mirovina veća od 5108 kuna, nema status hrvi s tim nikakve veze !

Usput budi napisano: postoji i stopa od 1% (koja je predviđena za mirovine manje ili jednake 5108 kuna) ali se ne obustavlja od mirovina već ju je HZMO dužan obračunavati i "prelamati" u poslovanju s proračunom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

klinci4 je napisao:

... ali u biti te izađe na isto oslobođen si participacije ali imaš doprinos.Da se razumijemo ne bunim se ja, ruku na srce imam lijepu mirovinu

Izađe li to na isto ili ne, nisam baš siguran... jer ovi su "zacrtali" od što većeg broja osoba uzeti što više, zvalo se to doprinos, participacija ili ...! ( npr. 12 x 200 ili 12 x 80 ....)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

Ako nisu HRVI i ako nisu po nekoj drugoj osnovi oslobođeni participacije plaćati će i doprinos za zdravstveno osiguranje po stopi od 3% kao i premiju dopunskog osiguranja od 80 kuna mjesečno ukoliko žele biti "oslobođeni" trošokova tipa: ovoliko za pregled, onoliko za pretragu itd.

 

Gledaj ova tvrdnja ne stoji nikako.

RVI sam 80% i to zbog ranjavanja (trajno rješenje godinama, prošao 13 revizija i uvijek sve trajno)sva rješenja imam gdje imam pravo na besplatno liječenje a uzeli su mi bez mog pitanja 3% od mirovine i to je bogami puno novaca.

Čitam danas cijeli dan zakone i podzakonske akte i vidim da to nema nigdje pravno uporište, ali moje love nema. Uzela ekipa za svoje bolje plaće i povišice od 6%, regrese, godišnje k-15, vikende i skijanja u austriji, muka mi je zbog onog dna kada sam otišao u rat, a mogao sam lijepo biti zdrav i rep među noge i u inozemstvo, pa se danas busati u prsa da sam rvatina.

Ovako je to potvrdilo da smo mi samo #OOPS# sitnog zuba i ovce za šišanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moja tvrdnja stoji jer ja sam :

"Ako nisu HRVI i ako nisu po nekoj drugoj osnovi oslobođeni participacije plaćati će i doprinos za zdravstveno osiguranje po stopi od 3% kao i premiju dopunskog osiguranja od 80 kuna mjesečno ukoliko žele biti "oslobođeni" trošokova tipa: ovoliko za pregled, onoliko za pretragu itd."

 

odgovorio na prethodni post:

klinci4

" ...da li oni koji imaju isto preko 5108kn mirovine a nisu HRVI uz doprinos plačaju i participaciju(čisto informativno)"...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mihac je napisao:

...RVI sam 80% i to zbog ranjavanja (trajno rješenje godinama, prošao 13 revizija i uvijek sve trajno)sva rješenja imam gdje imam pravo na besplatno liječenje a uzeli su mi bez mog pitanja 3% od mirovine i to je bogami puno novaca.

...

Tih tri posto nema nikakve veze s troškovima liječenja i vi ste kao HRVI oslobođeni participacije - dopunskog osiguranja.

I vi i ja smo im na prethodnim izorima, bez obzira za koga smo glasali, omogućili da rade to što rade i da li im pravo da vas ne pitaju.

 

Čitam danas cijeli dan zakone i podzakonske akte i vidim da to nema nigdje pravno uporište, ali moje love nema.

Pravno uporište za uzimanje tog doprinosa za zdravstveno osiguranje imaju u zakonima koje su donijeli u naše ime: Zakon o obveznom zdravstvenom osiguranju i Zakonu o doprinosima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok Duro, znači Zakonsko uporište i primijena visine mirovine. Je li na prijedlog HZZO-a, HZMO dužan dostaviti Riješenje o visini mirovine, odnosno da mi se mirovina umanjuje po stopi 3%. Pravni lijek? Imam pravo na žalbu ili ne. Ako nemam pravo na žalbu, onda se vraćamo u sistem iz kojeg smo izašli. Još bi mi bilo lakše kad bi znao da ta sredstva idu u HZZO, a posebno nakon jučerašnje izjave dr. Milinovića da se njemu kao liječniku može vjerovati. :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dsemovca je napisao:

... Je li na prijedlog HZZO-a, HZMO dužan dostaviti Riješenje o visini mirovine, odnosno da mi se mirovina umanjuje po stopi 3%....

HZZO s tim doprinosom nema ništa, jer HZMO isplaćuje mirovinu i ima obvezu po Zakonu o doprinosima raditi to što radi (obračun, obustava i izvješće prema Poreznoj...)

 

Pravni lijek? Imam pravo na žalbu ili ne. Ako nemam pravo na žalbu, onda se vraćamo u sistem iz kojeg smo izašli.

 

Biti ću grubo slikovit: dobije li radnik u firmi rješenje o tome da mu je od plaće ("bruto" plaće...) odbijeno x kuna za zdravstveno!? Pravni lijek: ako obračun i obustavu smatraš nezakonitim ili netočno obračunatom tj. izvršenoj obustavi podnesi zahtjev onom tko je to učinio: HZMO-u. Usputni komentar: bilo bi zanimljivo vidjeti što će se dogoditi (tipujem da će te uputiti na poreznu upravu....).

 

Još bi mi bilo lakše kad bi znao da ta sredstva idu u HZZO, a posebno nakon jučerašnje izjave dr. Milinovića da se njemu kao liječniku može vjerovati. :palacdolje:

Budi bez brige "tući" će se HZZO za njih i neće ih olako prepustiti Šukerovoj "ekonomiji".Ja Milinoviću kao liječniku koji je političar vjerujem kao i svakom drugom političaru ( čitaj: skoro ništa...) dapače još manje jer smatra da je zbog toga što je liječnik (pa još u u politici) bolji nego drugi političari ( vjerodostojniji, manji lažac,...).

 

No, kako neki tipuju na ožujak, strpimo se i pogledajmo alkemičarske poteze HZMO-a i vlasti (pogotovo ako ti vrate tih 3% kako će tek onda opravdati svoje poteze ...)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gledajte dečki,

ako sam rješenjem o invaliditeteu (dakle trajno) oslobođen plaćanja bilo čega, a isto tako i zakonom o hrvatskim braniteljima imam pravo na besplatno liječenje i taj niti jedan dio nije poništen, jer bi mi se moralo poništiti rješenje i donijeti novo na koje imam pravo žalbe, a isto tako bi se morao i promijeniti zakon i izglasati ga da bi se ukinulo besplatno liječenje ratnih vojnih invalida.

Ovako hoću ili neću oni mi odmah drpe lovu.

prvo me pančić munuo za 7% invalidnine i ukinuo dodatak od 50%, ali je bar mirovina bila redovita i točna u dan i malo malo su me zvali na raznorazne revizije i sve je prošlo u redu.

Dolaskom jace, opet prolazim revizije, ukida se članovima obitelji participcija (mojoj ženi), prolazim opet revizije, svađam se sa svim i svakim da mi se nesmije davati povišica samo na osnovicu , nego na ukupnu mirovinu, nazadnje je mirovina i ujedinjena, onda dolazi famozni dio da mi je mirovina veća za 3 lipe (ma zamisli cenzusa) i moje troje djece školaraca ostaju bez dječjeg dodatka.

Šećer na kraju je da te nitko više ne hebe u zdravstvu dok pokažeš invalidsku iskaznicu, a sa vrata su svi poskidali one naljepnice da invalidi imaju prednost, a stavili da su ugovorni zdravstveni djelatnici (dakle privatnici u mom i našem prostoru koji smo mi gradili), a na kraju mi dođe i da plaćam 3% nekome i da i dalje rade što hoće.

Pa, ljudi moji, i da sam krava muzara već bi mi vimena presušila, mora me se nekad i odvesti na pašu, jer crče ja kad platim režije i samo platim besplatno školstvo i bandiću za provođenje hnosa s njegovim pajdašom iz autotransa koji ne izdaje račune za dječje pod mus izlete, kao fol škola u prirodi.

Ako imam nešto trajno, pa onda je to trajno, a ne kako se kome digne ona stvar i kad pofali novaca u državnoj kasi, ajmo novi zakon preko noći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

Ako nisu HRVI i ako nisu po nekoj drugoj osnovi oslobođeni participacije plaćati će i doprinos za zdravstveno osiguranje po stopi od 3% kao i premiju dopunskog osiguranja od 80 kuna mjesečno ukoliko žele biti "oslobođeni" trošokova tipa: ovoliko za pregled, onoliko za pretragu itd.

Ma shvatio sam ja tebe dobro, a i dobro čitam zakone između redaka i pratim izjave raznih #########.

 

Konkretno je bilo samo riječi od milinovića da će se plaćati participacija po određenim cenzusima, a i to je nepravedno, jer će on sa 30 0000 kuna primanja platiti 1 560 kuna isto kao i onaj koji ima primanja 5120 kuna i gdje je tu logika, pravda, razumijevanje ili bilo što drugo.

Koliko mi je poznato nitko nije pričao na velika zvona da će nam maznuti još i 3% od mirovine i tu je kvaka cijele priče.

Da je i to javno objavio, vjerujem da bi se bar netko digao na noge, a ovako bebić kao i obično donosi zakone (potpisuje) preko noći, a mi stoko sitnog zuba neka se hranimo preko stakla u trgovini, jer se više nema niti za osnovne potrebe, a to su samo režije i hrana, a ne nekakva skijanja, garderoba i nedaj bože da ti se probuši guma na autu, jer si nadrapao kao žuti kod vulkanizera.

Za garderobu i za djecu za školu lijepo samo provlačiš kartice, jer gotovine nema, mesar je sve deblji, todorić and kompani ima sve više (njega sam onako naveo, jer mi žena tamo radi i svetke i petke i nedjelje za 2 500 kuna), pa kud ću ja s obitelji, nemam pravo više ni umrijeti kao branitelj, jer mi je rok prošao 1997 god.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

 

No, kako neki tipuju na ožujak, strpimo se i pogledajmo alkemičarske poteze HZMO-a i vlasti (pogotovo ako ti vrate tih 3% kako će tek onda opravdati svoje poteze ...)

 

Prema tekstu na portalu Večernjeg lista (članak "Najtežim ratnim invalidima otet dio mirovine za siječanj", autor Nikola Sever Šeni) biti će povrata u ožujku, jer su političari shvatili da je netko u HZMO-u odradio po zakonu, a oni uvidjeli da je to loše zakonsko rješenje s obzirom na predizborno vrijeme!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Veteran je napisao:

Prema tekstu na portalu Večernjeg lista (članak "Najtežim ratnim invalidima otet dio mirovine za siječanj", autor Nikola Sever Šeni) biti će povrata u ožujku, jer su političari shvatili da je netko u HZMO-u odradio po zakonu, a oni uvidjeli da je to loše zakonsko rješenje s obzirom na predizborno vrijeme!

 

E, pa to ja cijelo vrijeme trubim. Nema šanse da nam netko bez ijednog zakonskog uporišta otme novac.

Nisam dobio mirovinu prema zakonu o mirovinskom osiguranju, nego još davno po onom prvom zakonu o hrvatskim braniteljima.

Ne čekam treći mjesec da mi se vrati lova, jer kako i japlaćam kamate kad zakasnim samo s jednim danom uplate raznih komunalija koje ionako dođu dan dva prije naplate, tako i ja tražim kamate, a sutra, jer sam ionako previše nabrušen i da ne napravim neku glupost (ne zavrnem uši ženskoj u Tvrkovoj, a znam koja je), zovem odvjetnika i neka podnosi tužbu protiv nje, a i protiv svih ostalih. Nisam zagorac da nebi netko pomislio, ali ako se ne poduzmu mjere protiv takvog šlamperaja, to će ići u nedogled.

zamislimo da sam za vrijeme rata slućajno okrenuo cijev 2 ili tri centimetra lijevo ili desno, danas bi me razapeli kao isusa ili bi bio u Hagu, a ovi kradu, varaju i nitko nazadnje ne odgovara.

Netko mora platiti ovaj moj stres i što skoro cijelu noć nisam spavao i grizao sam se od muke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija