Jump to content

Napuštena zgrada Sveta Nedelja


luludi

Preporučene objave

Radi se o napuštenoj zgradi - bivšoj pilani u našoj ulici.

Svi smo već ludi od nje.

Dakle tamo se skupljaju djeca od 11- 20 god, psuje se, po noći skupljaju automobili - malo bolji.

Uglavnom mi smo kontaktirali par puta policiju - djeca bi se razbježala i nikom niš.

Sad smo pisali peticiju gradonačelniku pa ćemo vidit.

Mjesto je pravo ruglo, puno smeća, stakla, ploče od krova vise, žice neke.....

Kažu da je to pod hipotekom, pokušala sam saznati čije je ... ne ide i ne ide, nitko ne zna.

Što se tu pravno može napraviti? Koliko znam i prodaje se i to već dugo no očito nitko nije kupio.... jer da je valjda bi to srušio pa sagradio štogod. Pisala sam i u MIN.ZAŠTITE OKOLIŠA - bez odgovora naravno.....

Kome da pišem?

Zgrada nas mještane smeta: 1. što se skupljaju djeca i sumnjivi tipovi - noću i danju

2. puno je smeća, razbijenih prozora, ploča... jednostavno ko da je bomba pala na tu zgradu - a velika je to zgrada

 

Nije mi jasno kako zakonski tako nešto može stajati godinama? A kad se trava ne pokosi onda ti opale kaznu? Gdje je kakav zakon za to ruglo našega Grada?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

otiđite u katastar, pogledate u vlasnicki list i vidite tko je vlasnik, odmah ispod, u teretovnici pise jeli nekretnina ima hipoteke i tko je vjerovnik.

Kad to saznate podnesite tuzbu zbog stetnih imisija (citaj:tuzite vlasnika da mu na nekretnini smrdi i da vama to nanosi stetu). Isto tako mozete vlasnika tuziti zbog ugrozavanja jer ne odrzava nekretninu u odgovarajucem stanju pa se sve jednog dana moze srusiti po vama. Cak ga mozete tuziti zbog buke koju morate trpiti jer je vlasnik duzan odrzavati red na svojoj nekretnini. Sve u svemu, postupak ce trajati godinama, vlasnik se najvjerojatnije nece niti javiti, ali na kraju cete dobiti. Zatim pokrenete postupak ovrhe i ako vlasnik vama ne plati za prouzrocenu stetu sud ce mu pljeniti imovinu, a ako nema nista drugo, onda tu nekretninu. Nakon par pokusaja javne drazbe moc cete navedenu nekretninu koja vam toliko smeta sami kupiti i to za smjesno malu cjenu i od nje napraviti sto zelite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je... to tak lijepo zvuči .... ko da živimo u recimo nekoj pravnoj državi......

Jako jako sam skeptična na prijedlog - ipak puno hvala. Ne kažem da neću pokušati no.....

Vidjet ću još da li će nešto naš gradonačelnik Svete Nedelje nešto poduzeti, ako ne zaista ne preostaje ništa drugo nego tužiti vlasnika- i to ne bez veze, to je takvo ruglo u našoj ulici da me sram što tamo živim a bez tog čuda ulica bi bila ko iz bajke, puna lijepih kučica, djece, cvijeća i svi do jednog dobrog susjeda.... zaista

Puno hvala još jednom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija