Jump to content

Strategija obrane na prekršajnom - pomoć !!!


Aford

Preporučene objave

Ljudi bok!

 

Dakle murja me kresnula za prolaz na žuto tj. crveno.

 

Idem sa suprugom ujutro na posao Jukićevom prema Savskoj i skrenem desno u Savsku na žuto. Idem dalje Savskom i skrenem u Vukovarsku lijevo kad odjednom murja u traci do mene, lizaljka kroz prozor.

Veli murjak da sam prošao na crveno i još k tome se krivo prestrojio. Nisam se s njima ništa razjašnjavao niti potpisivao išta.

 

Nakon 2 mjeseca stiže policijski prekršajni nalog 2700 kn + 3mj zabrane.

E sad pišem žalbu međutim ne mogu se odlučiti koja je najbolja strategija u žalbi i postupku na prekršajnom sudu pa bih molio savjete Vas koji ste imali slično iskustvo.

 

varijanta 1: u žalbi sve poričem i tražim sučeljavanje s murjakom, ispričam dolazak 1.put pa možda murjak odustane i ne dođe (pozivam suprugu za svjedoka).

 

varijanta 2: posipam se pepelom, priznajem grešku, hvalim institucije države - policiju i sud, pozivam se na dosadašnju nekažnjavanost i tražim uvjetnu kaznu.

 

varijanta 3: poričem uopće da sam prolazio tom rutom jer sam zaustavljen tek cca. 1.5 km dalje (u Vukovarskoj), a oni moraju dokazati da jesam jer u jutarnjoj prometnoj špici se vozilo može lako zamijeniti.

 

Molim Vas za mišljenja i prijedloge

 

Pozdrav

 

ps: problemmi je što ne znam gdje su ti panjevi stajali u momentu prkršaja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi hvala na dosadašnjim odogovrima imam još par pitanja ako netko može odgovoriti.

 

Kada uložim žalbu nakon koliko otprilike vremena dođe poziv za prekršajni ?

 

Kako ispričati nedolazak na sud dali je dovoljno reći npr. da se radi o prehladi i sl. ili treba i potvrda od liječnika ?

 

Da li murja ima u opisu posla obvezno dolaziti na ročišta ili je to ostavljeno njima na volju ?

 

I zadnje koliko prema novom zakonu koliko puta okrivljenik ima pravo na žalbu, te nakon koliko vremena nastupi zastara ?

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kada uložim žalbu nakon koliko otprilike vremena dođe poziv za prekršajni ?

 

odgovor:

od 2 do 6 mj

 

 

 

 

Kako ispričati nedolazak na sud dali je dovoljno reći npr. da se radi o prehladi i sl. ili treba i potvrda od liječnika ?

 

odgovor:

za prvi puta je obicno dovoljan i telefonski poziv

 

 

 

 

Da li murja ima u opisu posla obvezno dolaziti na ročišta ili je to ostavljeno njima na volju ?

 

odgovor:

ima obavezu ali ju vrlo cesto izbjegava. nema razlike u vasem i njihovom nedolasku na rociste jer ste i jedan i drugi nakon primitka poziva obavezni se pojaviti na sudu

 

 

 

 

I zadnje koliko prema novom zakonu koliko puta okrivljenik ima pravo na žalbu, te nakon koliko vremena nastupi zastara ?

 

odgovor:

jednom! zaboravite na zastaru jer ce sud falsificirati-antidatirati datum na nacin da presuda ne bude u zastari!

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljutko je napisao:

I zadnje koliko prema novom zakonu koliko puta okrivljenik ima pravo na žalbu, te nakon koliko vremena nastupi zastara ?

 

odgovor:

jednom! zaboravite na zastaru jer ce sud falsificirati-antidatirati datum na nacin da presuda ne bude u zastari!

Pozdrav

 

Nisam pravnik,ali moje je misljenje da se ovom problemu laznog datiranja moze doskociti. I to na nacin da se dan nakon nastupanja zastare ode na sud i trazi uvid u stanje spisa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija