Jump to content

Sto sam trebao uciniti?


kriva

Preporučene objave

Mom prijatelju se desilo slijedce..." Prodao sam automobil na nacin da sam dao dokumente (saobracajna i prometna),primio novac a sve bez pravljena Kupoprodajnog ugovora(receno mi je da auto ide za dijelove drugog auta). Auto je reg jos mjesec dana.

 

Kupci su iz drugog grada.

 

Mogu li imato problema jer je tu i polica osiguranja a sve sam to ucinio bez Kupoprodajnog ugovora?

unaprijed hvala.."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kriva je napisao:

Mogu li imato problema

 

Da, mogući su veliki problemi.

 

Par mjeseci nakon isteka roka važenja prometne dozvole, vlasnik vozila će dobiti dopis (ne mora ga ni dobiti) iz nadležne policijske postaje da odjavi vozilo.

 

Ako ne odjavi stiže kazna od 700 kuna po čl. 250. ZSPC-a.

 

Trebalo je napisati ugovor, odjaviti vozilo i otkupiti policu osiguranja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Pronaći novog kupca i uzeti natrag registarske pločice i prometnu dozvolu vozila, te odjaviti vozilo;

 

2. Pronaći vozilo, ukrasti sa njega svoje registarske pločice, odjaviti vozilo i prijaviti gubitak prometne dozvole i knjižice vozila;

 

3. Posjetiti kriminalističku policiju, ispričati im cijeli događaj i moliti ih za pomoć. Ne bježati od svoje prekršajne odgovornosti.

 

Po novom ZSPC-u moguće je odjaviti vozilo i bez vraćanja registarskih pločica. Takvo odjavljeno vozilo više nije moguće ponovo registrirati u stanicama za tehnički pregled redovnom procedurom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija