Jump to content

Smetanje suposjeda i čuvanje imovine


smoxy

Preporučene objave

Lijep pozdrav!

Imam problem sa tužbom smetanje suposjeda. Prije 15-ak godina moj ujak se doselio u kuću (vikendicu) moje majke na kontinentalnom dijelu Hrvatske i tako je živio do 7.mj 2008.

U 3mj. 2008. je dobio usmenim i pismenim putem da bi se trebao odseliti do 7. mj. 2008. u svoju kuću koja je 50km dalje od ove da bi ja mogao normalno živjet sa svojom ženom.

Ja sam živio s njim 3g. i žena 1g. te nismo mogli izdržati živjet sa osobom koja je šečeraš i taj šečer zaljeva sa velikim količinama alkohola svakodnevno te maltretira i vrijeđa pred gostima.Počeo je iznosit naše stvari i bio sam primoran promjenit bravu te njegove stvari preselit u podrum od kojeg i on posjeduje ključ. Tada je on mene tužio za smetanje suposjeda a poslje toga ga je moja majka (vlasnica) tužila za iseljenje. Dobio sam rješenje da moram vratit staru bravu ili predat ključ nove brave ulaznih vrata kuće i platit njemu sudske troškove. Troškove sam platio, bravu nisam vratio niti predao novi kljuć. Sad je pokrenuta ovrha koja će stići kroz par dana zato što nisam predao ključ.

 

Pošto imam troja vrata -1. ulaz u dvorište 2.ulaz u kuću(promjenjena brava) 3. ulaz u kuću dali bi trebao vratit staru bravu na 2.vratima i stavit(vlasnik) na 3.vrat. da bi zaštitio imovinu te vremenski dobio sa čekanjem tužbe za iseljenje? Šta da radim ja ili vlasnik???

 

Dali i kako ga može tužit vlasnica za najamninu koju nikad nije plačao ili bar tražit najamninu za podrum koji koristi svakodnevno kad smo ja i žena na poslu?

 

Dali i kako ga može vlasnica tužit za poljoprivredno zemljište koje je dao bez odobrenja drugome da obrađuje sa mogučnošću da uzima najamninu od njega?

 

Kako zaštitit imovinu vlasnika u podrumskom djelu kuće za koji posjeduje ključ?

 

 

Molim vas pomozite!!!!!! Unaprijed zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tražite najamninu za zadnjuh 5 godina.

(stjecanje bez osnova )kao i vračanje svega što je dobio za najam ili naknadu štete.

sve sa zateznim kamatama od 15% godišnje.

navedeno može tražiti vlasnik nekretnine i to u sudskom postupku.(tužbom)

 

možete tražiti i njegovo iseljenje pošto posjeduje kuću

ali predhodno od njega tražiti iseljenje pismenim potem preporučeno i sa povratnicom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija