Jump to content

Mogućnost smanjenja kazne


VAI

Preporučene objave

Potovani,

molim Vas za pomoć..Moj izvanbračni suprug se nalazi u kaznionici u Glini, osuđen je na kaznu zatvora u trajanju od tri godine zbog počinjenja kaznenog djela iz čl.173, stavka.2, i nedavno je, nakon godinu i 7.mjeseci ta presuda postala pravomoćna.Sada želimo podnijeti molbe za izvanredno ublažavanje kazne, te za pomilovanje.U presudi mu nisu priznate nikakve olakotne okolnosti (otac mu boluje od PTSP - a, majka je ostala bez posla, meni je dijagnosticiran tumor..), uz to sam mu našla posao, te imam potvrdu kako će ga se zaposliti čim izađe iz zatvora, i sada se u 4.mjesecu planiramo ženiti.

Zanima me kolike su mogućnosti da mu se smanji kazna i koliko?

 

Nadam se da će mi netko pomoći, i hvala svima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na odgovoru, ali imala bi još par pitanja ako imate volje da mi odgovorite..

 

1. Kad zatvorenik podnese molbu za ublažavanje kazne, da li predsjednik vijeća (sudac koji je osudio) ima kakve veze s tom molbom - odnosno da li on može smanjiti donesenu kaznu, ili to sve ovisi o vrhovnom sudu?

 

2. Kome se podnosi zahtjev za izvanredno ublažavanje kazne,

kome za pomilovanje, a kome za uvjetni otpust?

 

3. Koliki je maksimalan uvjet koji se može dobiti?

 

Hvala Vam od srca...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija