Jump to content

Povrat poreza - spremnik za plin


Emina

Preporučene objave

Poštovani, molim Vas za pomoć. Naime, uvodio sam centralno grijanje na propan-butan plin u vlastiti objekat, obiteljsku kuću u Petrinji i uložio u to više od 30 000kn. Kao poreznu olakšicu naveo sam Spremnik za UNP koji sam platio nešto više od 15 000kn. Posjedujem svu dokumentaciju, projekt instalacije, račune koji svi glase na moje ime te sam također dobio usmeno objašnjenje od trgovca spremnika da isti mogu navesti kao poreznu olakšicu. No u Poreznoj upravi u Petrinji odgovorili su mi da mi to ne mogu priznati kao poreznu olakšicu. Molim Vaše stručno mišljenje. Unaprijed zahvalan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To bi Vam svakako bila porezna olakšica jer investicije u sustave grijanja vlastitog stambenog prostora uvećavaju osobni odbitak (pod uvjetom da ste vlasnik i da Vam je na toj adresi prebivalište), al' bojim se da Vi možda imate drugi problem. Naime, da bi račun bio prihvatljiv Poreznoj upravi, u njemu mora biti uključena stavka ugradnje i/ili montaže. Dakle, ako Vam na računu stoji da je izdan za nabavu i ugradnju tog spremnika za centralno grijanje, on Vam definitivno može uvećati osobni odbitak u poreznoj prijavi. No, ako je račun samo za nabavu (kupnju) spremnika, a njegovu ste ugradnju obavili sami ili Vam je to netko odradio "u fušu", onda ništa od povrata poreza po ovoj osnovi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija