Jump to content

kupoprodajni ugovor automobila


Ivan_sb

Preporučene objave

Prosle godine sam prodao automobil poznaniku, otisli smo kod javnog biljeznika i potpisali kupoprodajni ugovor. Novi vlasnik do danas nije prijavio auto na sebe i platio porez.

U meduvremenu je izgubio prometnu dozvolu koja jos glasi na mene pa ne moze ni izvaditi novu i registrirati auto.

Jucer mi se javio da bi trebali ici ponovno kod biljeznika jer je u ugovoru krivo napisan neki podatak o vozilu pa da napravimo novi ugovor. Meni to izgleda kao da zeli ugovor s novim datumom da ne bi morao platit kamate na neplacen porez proteklih 6 mjeseci, ali moguce i da je stvarno greska u ugovoru.

Mene sad zanima da li se moze napraviti prepravka ugovora sa starim datumom ili mora novi ugovor sa sutrasnjim datumom. Ako ide novi datum onda ispada da sam ja bio vlasnik vozila proteklih 6 mjeseci, da sam izgubio prometnu i nisam ga registrirao vec mjesec dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se može dobiti?

- Samo "Hvala"

 

Što se može izgubiti?

- Koliko ga je puta slikala kamera pri nedopuštenoj brzini?

- Koliko je puta nepropisno parkirao vozilo?

- Koliko je puta zatečen da upravlja neregistriranim vozilom? Po osiguranju se tereti vlasnik.

- Koliko puta je policija zatekla neovlašenu osobu da upravlja vozilom? Opet odgovara vlasnik.

 

Mislim da ukoliko je pogrešno napisan neki podatak u ugovoru, trebalo bi napisati dodatak ili ispravak starog ugovora, a nikako ne novi ugovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kao što je naveo predhodnik kod javnog bilježnika se napravi aneks ugovora, ja sam imao slučaj sa izgubljenom kljižicom vozila gdje me je sljedilo obljavljivanje u narodnim novinama da se proglašava nevažečom(čekanje mjesec dana da izađe u narodnim novinama) a naravno da sve to opet i košta

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija