Jump to content

parcelacija,etažiranje,otkup


Markkk

Preporučene objave

Lp, živim u jednoj od 3 kuće u nizu. Kuće su građene u SFRJ te je zemljište bilo društveno. Danas su okućnice u vlasništvu Županije Istarske. Kuće nisu etažirane već u katastru piše ''neodređeni udio'' za svakog vlasnika. Zanima me da li ja mogu etažirati samo svoj dio sam ili bi svi vlasnici trebali napraviti etažiranje svake kuće da se to napravi? Zemljište ispod kuće je bilo ''društveno vlasništvo'' te je sada pretpostavljam u našem vlasništvu jer je zemljište ispod objekta vlasništvo onoga čiji je i objekat. Želio bih podnijeti onaj zahtjev za brisanje društvenog zemljišta pa me zanima da li se prvo kuća treba etažirati kako bi se zemljište ispod kuće moglo upisati u zemljišne knjige kao moje vlasništvo? Kako bih htio dograditi kuću u širinu trebam riješiti i pitanje okućnice. Zemljište nije parcelizirano već se sve kuće vode pod jednu veliku parcelu koja je kao bivše društveno sada u vlasništvu županije. Zanima me mogu li ja izvršiti parcelaciju samo svoje pripadajuće okućnice ili to opet trebaju napraviti sve 3 kuće u nizu kako bih i ja mogao dobiti svoju parcelu. Inače svi ostali susjedi su zidali kuće bez da su riješili pitanje etažiranja i okućnice još prije par godina i na brzinu su si to legalizirali putem raznoraznih veza i vezica, pa ne vjerujem da bi bili zainteresirani za etažiranje ili parcelaciju jer oni su izgradili sve što su mogli prije dok se moglo. Inače sve je to već ''narodno isparcelizirano'', to jest kuče postoje od 1949. godine i već svi imaju zidove i ograde oko svojih prisvojenih dijelova, samo što je ta zemlja pravno u vlasništvu županije. I ja imam ograđen svoj dio tako da ne bi bilo nikakvih svađa oko toga čije je šta, samo bi se to trebalo izmjeriti i parcelizirati. I za kraj me zanima da li nakon parcelacije imam pravo na otkup svoje okućnice od županije, i da li cijena bude tržišna ili niža od tržišne cijene zemljišta? Hvala lijepa

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija