Jump to content

mora li po zakonu novi poslodavac priznati potvrdu o neiskoristenom godisnjem odmoru-HITNO


nula

Preporučene objave

Postovani,

dao sam otkaz u firmi i na otkaznom sam roku.

Buduci da mi je jasno kako u slučaju kad nemam iskoristen sav godisnji iz 2008., poslodavac mi je dužan izdati potvrdu o preostalom neiskorištenom godišnjem iz te godine (prošle 2008. godine) i imam ga pravo koristiti kod novog poslodavca.

Medjutim mene zanima da li po zakonu taj novi poslodavac ima obavezu po zakonu prihvatiti tu potvrdu i omoguciti mi koristenje tog godisnjeg odmora??

Ili pak postoji mogucnost da mi on to jednostavno ne prihvati i da je to zakonski u redu?

Konkretno, meni je ostalo 10 dana....i nije mi problem ako necu moci iskoristiti svih 10 dana, ali koji dan ce mi sigurno trebati zbog vec unaprijed planiranog puta dobro bi mi doslo koji petak ili ponedjeljak zbog tog duzeg vikenda.

Kakvo je slovo zakona?

 

Hvala unaprijed na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potvrda o godišnjem odmoru sadrži broj dana iskorištenog godišnjeg odmora, a ne broj dana preostalog godišnjeg odmora, jer kod novog poslodavca možda ne vrijede ista pravila za određivanje broja dana godišnjeg odmora.

Novi poslodavac mora prihvatiti činjenice iz potvrde o korištenju godišnjeg odmora od bivšeg poslodavca, naravno ako je pauza između dva radna odnosa manja od 8 dana.

 

Više o tome:

http://www.rrif.hr/pitanje.asp?id=55

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija