Jump to content

još jedna o prmetnoj nesreći..


medenjak

Preporučene objave

situacija sljedeća: na raskršću sam, skrećem udesno. otvoren mi je semafor, zeleno je i pješacima. krećem, pogledam lijevo da li ima koga iz suprotnog smjera (jer mi se ne jednom dogodilo da mi netko uzme prednost) i u idućem trenu imam čovjeka na haubi. šok. izlazim van, zovem hitnu. hitna pokupi njega i ženu koja se našla negdje pred haubom. dolazi policija, rade zapisnik. uzimaju policu osiguranja i moje podatke. kažu da će mi obavijest kakav će postupak biti protiv mene proveden doći kroz nekoliko dana kad se utvrde ozljede pješaka kojima sam uzeo prednost. zovem ljude, čovjeku je rasječeno čelo (par šavova i pustili ga doma, nema potres mozga ni ništa, mora za 3 dana na kontrolu). ženi je slomljen mali prst na nozi, malo je natučena (što s obzirom na njene godine (70) nije čudno) i to je to. zanima me da li se ovo može svesti pod izazivanje prometne nesreće iz nehaja i jesu li ovo lakše ili teže tjelesne ozljede (jer sam čuo da nije bitno koja kost pukne, bitno je da pukne - makar i mali prst na nozi). kolika bi mi mogla biti novčana kazna, koliko dugo ću biti bez vozačke (stvarno mi treba zbog posla) i što ako ti ljudi pokrenu privatnu parnicu - koliko bi mogli tražiti? da li da na sudu iznosim u svoju obranu to što sam uzdržavatelj obitelji, nemam prethodnih prekršaja, a u vrijeme počinjenja djela nisam imao alkohola u krvi (policija mi je izmjerila) i vozio sam se minimalnom brzinom (oko 20km/h)? što još? hvala Vam puno!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija