Jump to content

odštetni zahtjev


imported_žarko1501143867

Preporučene objave

Poštovani,radio sam u jednoj firmi koja je išla u stečaj, zadnjih par mjeseci dok sam u istoj još radio, nisam dobio nekoliko zadnjih plaća kao ni otpremninu koja je bila namjenjena bivšim zaposlenicima (neki su dobili ,a nas par nije)sve je završilo na sudu, u međuvremenu bivši predsjednik uprave protiv kojeg se vodio postupak je preminuo, postupak na sudu se obustavlja, a odštetni zahtjev će se provesti , mene bi zanimalo koliko dugo se odštetni zahtjev čeka da postane pravomoćan tj. kad mogu očekivati odštetu koja mi po zakonu i pripada (sudski postupak traje već 6 godina).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo nam recite da li je i firma bila optužena u kaznenom postupku?

 

Također trebamo znati da li je odštetni zahtjev određen protiv pokojnog okrivljenika ili protiv tvrtke.

 

Trebate voditi računa da je tvrtka u stečaju. Ako ne posluje, onda je stvar koliko brzo će se imovina tvrtke prodavati.

 

Ako nema imovine, nema ni naplate.

 

Provjerite da li firma uopće još postoji jer je možda stečaj zaključen

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Firma nije bila optužena u kaznenom postupku.

Odštetni zahtjev određen je protiv pokojnog okrivljenika (ja sam pokrenuo kazneni postupak jer sam smatrao da je on kao predsjednik uprave bio odgovoran za sredstva koja su bila namjenjena za isplatu plaća kao i otpremnina , u sudskom postupku je i dokazano da su sredstva doznačena na račun firme, a kamo su završila to je trebao znati on).Tvrtka se u međuvremenu ugasila tj. ima novog vlasnika.Nakon što je okrivljenik preminuo, kako sam već i rekao sudski postupak se protiv njega obustavlja, a ja pošto sam prije njegove smrti podnio odštetni zahtjev trebao bi biti obeštećen (sad me zanima od koga i na koji način ja mogu biti obeštećen i koliko dugo ću još čekati, iz mojih saznanja okrivljenik je imao nekretnine i obitelj koja je valjda te nekretnine i nasljedila, a samim time je pretpostavljam nasljedila i dugovanja).

hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija