Jump to content

Kaznena prijava-alimentacija


Smjeska

Preporučene objave

Nakon 4.mjeseca neplaćanja alimentacije, danas sam po savjetu otišla u DO i dala kaznenu prijavu (mislim da to bude ipak efikasnije i brže nego da sam samo otišla u CZSS)

Otac djeteta je do nedavno bio zaposlen, sad kad je odjavljen u firmi gdje je radio (mada i kad je bio zaposlen nisu isplaćivali plaće nego sve na crno) nije ni prijavljen na zavodu kao nezaposlen, radno je sposoban, zdrav, a nema svrhe ići sa ovršnim prijedlogom jer ništa ne posjeduje.

Sad još moram u CZSS da barem od njih dobijem onih 400 kn ako ništa drugo, barem za to za vrtić dobro dođe.

 

Zanima me da li netko zna šta sad slijedi po toj kaznenoj prijavi: da li se dobije poziv na sud, rekla mi je ženska kod koje sam dala prijavu da idu u izvid. Šta to konkretno znači? :vrti:

 

Možda bude netko rekao da sam prebrzo reagirala, ali vjerujete poznavajući oca djeteta nemam šta čekati....samo njegova pusta obećanja, laži, neprimanje poziva od suda itd :zao: ....ne želim jednostavno čekati više.

 

Hvala na odgovorima :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivaczakona je napisao:

Izvid znači njegovo ispitivanje, provjera da li negdje radi, zarađuje uprihofuje štogod, odnosno da li može plaćati.

 

Osoba koja nema zaposlenje ni normalne prihode, ne odgovara kazneno, osim ako odbija zaposlenje u svojoj struci ili u normalnom zanimanju

 

nije baš tako....može se i nezaposlena osoba osuditi za povredu dužnosti uzdržavanja ako sud smatra da je dokazano izbjegavanja iste....treba dokazivati da je imao bilo kakve prihode u utuženom periodu, od rada na crno, poljoprivrede ili tako nečeg....ili primjerice ako je u tom periodu kupovao neke veće stvari tipa auto i sl....ili pak ako je imao nekakvu imovinu iz koje je mogao plaćati uzdržavanje....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni je poznato da obrt gdje je radio nije isplaćivao plaće ali dapače imam saznanja da je to što je radio dobio plaćeno na ruke.....isto tako pa od nečeg živi(cigarete, kavica, non stop u autu) :misli: ne može reći da ništa ne zaradi pa makar na crno.....

Isto tako znam da se nije poslao poslije odjave (a pretpostavimo da znamo radi čega se odjavio)javio na niti jedan natječaj, niti se prijavio na zavod za zapošljavanje.... ne mogu vjerovati da radi toga ne bi trebao biti sankcioniran, tj. kolko znam po zakonu ako je radno sposoban, zdrav (a što je) treba se pobrinut da može platit uzdržavanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Smjeska je napisao:

Meni je poznato da obrt gdje je radio nije isplaćivao plaće ali dapače imam saznanja da je to što je radio dobio plaćeno na ruke.....isto tako pa od nečeg živi(cigarete, kavica, non stop u autu) :misli: ne može reći da ništa ne zaradi pa makar na crno.....

Isto tako znam da se nije poslao poslije odjave (a pretpostavimo da znamo radi čega se odjavio)javio na niti jedan natječaj, niti se prijavio na zavod za zapošljavanje.... ne mogu vjerovati da radi toga ne bi trebao biti sankcioniran, tj. kolko znam po zakonu ako je radno sposoban, zdrav (a što je) treba se pobrinut da može platit uzdržavanje

nema veze kako je dobivao plaću, regularno ili na ruke, bitno je da možete dokazati da ju je dobivao u utuženom periodu. trebalo bi biti dovoljno da poslodavac ili neki kolega s posla kao svjedoci iskazuju da je dobivao plaću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija