Jump to content

Nasilje---Maknite se---Sretna prica!


Legalni

Preporučene objave

Pozdrav...

Ovo je prica koja ide u dobrom smijeru! :-)

 

Pisem jer sam imao stvarno ruznu situaciju gdje je mama skoro nastradala od tate, uzima joj imovinu, mene je trpao u zatvor laznim prijavama itd itd...drzava nista nije ucinila, oslobodila ga tuzbe, u prijasnjim postovima su detalji...

 

Uglavnom...

 

Maknuli smo se...kod familije..daleko smo...i dosao je MIR...MIR koji omogucava razmisljanje...nastavak zivota, uzivanje, smijeh i opustenost..nitko nas ne gazi niti se dere po kuci i prijeti...mama blista, to mi je najvaznije...opet je vedra, uzivam jer se opet sredjuje kad izlazi iz kuce...pomladila se 10 godina u 3 mjeseca...druzi se sa starim drustvom..uci talijanski ide po kazalistima i uziva...ja isto...sad je tome oko 3 mjeseca...

 

U isto vrijeme tata propada...gubi se..izgubio je zrtvu i ne snalazi se u tome...opet ne smije se mrziti nasilnika jer mrznja izjede onog koji mrzi..nego samo treba spasiti sebe..

 

 

Ostaju stvari za rjesavanje, no to se sada rjesava bez grca i stresa...racionalnije i ucinkovitije...

 

Predlazem svima koji su zrtve nasilja...isplanirajte odlazak i odite....maknite se!!!! Prvih mjesec dana ce vam biti cudno, drugi cete se privikavat na novo, a treci cete zablistat...!!! I bit ce "down" dana kad se sve cini uzalud..ali sve manje i manje...

 

Pozdravljam vas s velikim osmjehom na licu!!! I hvala svima na legalisu koji su davali korisne savjete pune podrske! :-)

 

 

P.S.

..isplanirajte odlazak..i otiđite...!!! Nasilnika ali bas za nista ne trebate u svojoj okolini...ne postoji niti jedan jedini razlog da ga se trpi!!!

 

:palac::palac::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja mislim da bi nas u skoli trebali uciti kako prepoznat nasilnika...jer svaka zrtva ugrize njihovu zamku ko riba u udicu varalicu....sve izgleda fino, lijepo i bljestavo, a kad zagrizes kuka probija i razara...e pa mi smo se otrgnuli..zelim to i drugima..!!!

 

Nadalje... uzivam citajuci vase odgovore i smijem se u sebi! ...ali naucio sam da su to jako teske stvari i ima puno tezih prica nego moja/nasa...pogotovo citajuci legalis...

 

Moram priznat da je ovaj portal jako pomgao i svi ljudi koji su se javljali..ne samo meni nego i ostalim postovima koje sam citao....otovrilo mi je neka vrat, odskrinulo mogucnosti... :klanja::klanja::klanja::klanja:

 

 

Dakle slikovito je to ovako:

 

:bjezi: a nakon toga :cager:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi Legalni, slazem se s Vama u potpunosti da bi u skoli od samog pocetka obrazovanja odgoj i kontrola emocija te komunikacija zasnovana na postovanju trebali biti vrlo vazan predmet! Nije lako prepoznati granicu na kojoj pocinje nasilje ni odraslima, a kamoli mladima! Vi biste bili odlican ucitelj, obzirom da bi Vase iskustvo mnogima bez ikakve sumnje bilo zanimljivo procitati detaljnije - da li ste razmisljali o tome da napisete knjigu o svemu prozivljenom i uspjesnom rjesavanju tako kompleksnog i tragicnog problema? Ili mozete preporuciti eventualno knjige koje su vama osobno pomogle - ako ste na njih naisli dok ste trazili izlaz iz tih nesretnih okolnosti?

Veseli me da ste se odlucili na taj hrabri korak i da vam je uspjelo poceti novi zivot daleko od nasilnika.

Zelim vam puno srece, zdravlja i uspjeha Vama i Vasoj mami u novoj sredini!

:ljubav::zivili:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar prijedlog o sirenju te price i o iskustvima! Bez ikakvog problema, biu to iskustvo podjelio s bilo kim, bilo kada...sa zadovoljstvom.

 

Za mene osobno je bilo nekoliko prelomnih trenutaka:

 

1. Vidjevsi da svi pokusaji pruzanja ruku i iznalazenja rjesenja zavrsavaju kao hrana za jos vece maltretiranje

 

2. Eskalacija nasilja...fizickog i verbalnog do neizdrzivih razina

 

3. "Izlazak van" - prestanak skrivanja nasilja: obicno se nasilje skriva, ne govorimo o tome....uvijek je odgovor: dobro smo, sve je ok, a vi??? Jedan dan me netko pitao kako su tvoji: ja sam odgovorio: tata je pretukao mamu i davio ju..i prijetio da ce ju ubit...to je trnutak otvaranja. Ali najgore je da ljudi prvo krenu s nevjericom, a onda ne zele biti dio toga....okrenu temu...nakon toga sam svima ispricao, a i mama je..iako ona teze....

 

4. Istrazivanje po internetu gdje se opisuju osobine nasilnika...i spoznaja da je to opisano (od 20 osobina, moj otac ih je ima 19....jedino sto nikada nije bilo hvala bogu je sexualno nasilje ili ista takve prirode..ni u natruhama) i da mama i ja bas nicim ne uzrokujemo takva ponasanja i da se to ne desava samo nama...

 

5. Najkljucniji...kompletan emotivni odmak... sa osobom koju volimo povezani smo nekim emotivnim nitima..dok je i jedne bilo, pokusavao sam naci rjesenje..kad je i tu nit prerezao, gotovo je...onda vise nema ni ljubavi, ni mrznje, ni tuge ni suosjecanja....onda je nazalost bilo gotovo. Steta..tuzno, ali tako je...

 

Da li bi to nekome opisao??? I te kako!!!! Sa zadovoljstvom!...to se treba znati...

 

Ja sam imao ludu srecu da sam imao (i imam) fantasticnu osobu i ljubav u mami i okolini, tako da sam ostao ok! i relativno kasno je ta eskalacija nastala pa je odrastanje bilo podnosljivo...

 

Jel nas problem rijesen..nije..zivimo ko izbjeglice kod mamine tete, s lovom se krpamo ali ide ok, i sretni smo i dobro nam je..stvari se grade i ide prema ok...jer je MIR..a on je najvazniji!

 

al sam se raspisao.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Super! Pisite i slazite poucnu pricu, pa makar i nama koji vas ovako citamo, svatko ce ponesto korisno pokupiti, sigurno! Evo ja vec trazim po internetu tih 20 osobina koje "krase" nasilnike - bez vaseg opisa, ne bih ni znala da ih je tocno toliko...

I iako je tocno da ste "izbjegli" od nasilnika, probajte sad na sebe i mamu misliti kao da ste trenutacno "u gostima", sto i jeste, za pocetak kao turisti, no doci ce brzo dan kad ce vam ulice, muzeji, kazalista i sve drugo postati tako poznato da cete to prestati smatrati novom sredinom. Kad prvi puta pravom turistu na ulici objasnite kako doci do nekog mjesta, bit ce to definitivni znak da ste sami prestali biti prolazni posjetitelj u ovom novom gradu vaseg novog zivota u kojem vas ceka puno novih zanimljivosti za istraziti i novih osoba za upoznati!

Uspjesno vam, sretno i veselo bilo! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ha ha...nismo se mi dali pomest ni u najtezim trenucima..samo je sada uzivanje vece..i dozivljaji...

 

Nego..jos jedna uzasno vazna stvar koju sam gore zaboravio:

 

Pravosudje, policija, socjalne sluzbe, savjetovalista, odvjetnici...sve to lijepo zvuci...ali nitko od njih vas nece uzeti za ruku i izbaviti iz problema...ja sam shvatio da ovisimo sami o sebi...a sve te sluzbe ako odrade nesto sto pomogne, super..! Ali ne moze se racunati na vanjske sluzbe na izbavljenje...to treba odraditi samostalno, a sve ovo koristiti samo kao dopunsku pomoc...a mi smo u pocetku (vjerujem kao i najveca vecina ostalih) opusteno krenuli prema tim sluzbama puni povjerenja i nade da ce one rijesiti nase probleme....kakav nas je hladan tus docekao!!! Ispalo da mama laze o davljenju, to sto ju je izbacio iz njenog stana, nikom nista, sto je mene stavio u zatvor laznom prijavom..opet nikom nista, socjalna djelatnica se posteno iskalila na meni..itd itd...No citajuci legalis, shvatio sam da se u te sluzbe ne ide jadikovat, nego se tamo ide prporucenim dopisima i cinjenicama....dakle...emocije ostavite doma...! Nije lako ali pali...! Nazalost...

 

Sto se tice website-ova o nasilnicima ostavljam link koji mi je jako pomogao..neke stvari su tkao jasno opisane, a milio sam da se samo meni/nama desavaju....

 

http://www.hiddenhurt.co.uk/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poduzetnica je napisao:

Super! Pisite i slazite poucnu pricu, pa makar i nama koji vas ovako citamo, svatko ce ponesto korisno pokupiti, sigurno! Evo ja vec trazim po internetu tih 20 osobina koje "krase" nasilnike - bez vaseg opisa, ne bih ni znala da ih je tocno toliko...

I iako je tocno da ste "izbjegli" od nasilnika, probajte sad na sebe i mamu misliti kao da ste trenutacno "u gostima", sto i jeste, za pocetak kao turisti, no doci ce brzo dan kad ce vam ulice, muzeji, kazalista i sve drugo postati tako poznato da cete to prestati smatrati novom sredinom. Kad prvi puta pravom turistu na ulici objasnite kako doci do nekog mjesta, bit ce to definitivni znak da ste sami prestali biti prolazni posjetitelj u ovom novom gradu vaseg novog zivota u kojem vas ceka puno novih zanimljivosti za istraziti i novih osoba za upoznati!

Uspjesno vam, sretno i veselo bilo! :palac:

 

 

Link na MR. Right and Wrong sa 19 karakteristika od kojih moj ima 18! Nazalost u ovom Wrong...

 

http://www.hiddenhurt.co.uk/Abuser/wrongandright.htm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I mene je moj otac prijavio da ga tucem, al bio je jako bolestan i vec sam sam imala njegovu dijagnozu u rukama i bio je pod skrbnistvom, pa nisam zbog toga imala nikakvih problema s policijom. Al me uzasnula spoznaja koliko se ljudski mozak moze "otkaciti" od stvarnosti kad ne kontrolira ni sjecanja ni osjecaje...

Citam 19 karakteristika, odlicne su, pa si mislim kako biste ih bas mogli objaviti prilagodjene hr terminologiji i udomacenim nazivima. Kao i primijeniti na odnos roditelji - djeca, sigurno ga svi forumasi zajedno mozemo nadopuniti i obogatiti primjerima?

Unaprijed hvala :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opet dobra ideja...preveo sam...pa ako mislis, objavi ga posebno...!

 

 

NASILNIK ...

 

• Viče

• Neugodnom tišinom i narogušenošću pokazuje

neraspoloženje i nezadovoljstvo

• Razbija stvari

• Prijeteći gleda

• Naziva pogrdnim imenima

• Nabija vam osjećaj da ste ružni i bezvrijedni

• Otuđuje vas od vaših prijatelja

• Zabranjuje vam ili negoduje što radite

• Nikad ne priznaje da je u krivu

• Krivi vas, droge, lijekove, piće, stres itd...

• Okreće djecu protiv vas

• Koristi djecu da kontrolira vas

• Nikad ne radi njegov dio kućanskih poslova

• Nikad ne brine o djeci

• Očekuje sex na zahtjev

• Kontorlira novac

• Prijeti vam kako bi bilo po njegovom

• Šarmira vaše prijatelje, fmailiju i vaše bliske

• Očekuje da vi budete odgovorni za to da njemu bude

dobro

 

 

NE-NASILNIK...

 

• Veseo

• Dosljedan

• Pun podrške

• Govori vam da dobro izgledate

• Govori vam da ste kompetentni i sposobni

• Koristi vaše ime

• Vjeruje vam

• Vjeruje u vaše procjene

• Prihvaća vaše prijatelje i familiju

• Podržava vas da budete nezavisni

• Podržava vaše učenje, karijeru i osobno

napredovanje.

• Priznaje pogreške

• Odgovoran je roditelj

• Jednak je roditelj

• Čini svoj dio poslova oko kučanstva

• Prihvaća da imate pravo reći „NE“ za sex

• Dijeli financijske odgovornosti

• Preuzima odgovornost za svoje postupke, svoju

dobrobit i sreću

 

 

prevedeno sa: http://www.hiddenhurt.co.uk/Abuser/wrongandright.htm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bravo, Legalni, popis postupaka nasilne i nenasilne terminologije na hr je fantastican! :pljesce:

 

Koliki ce(mo) se sigurno u nekim stvarima prepoznati, stvarno je vrlo poucan i koristan, svima ce nam biti od velike koristi ako ga naucimo napamet i stalno imamo na umu, da na vrijeme mozemo sami sebe zaustaviti kao i druge upozoriti prije nego sto bude prekasno! :amen:

 

Kako bismo ga mogli objaviti da nam bude stalno svima pri ruci?

:hvala:

 

:mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija