Jump to content

Trebam pravni savjet!!!


nisamvisehrvat

Preporučene objave

Zbog prometnog prekršaja (vožnja neregistriranog vozila, kojemu je reg. istekla 30 dana prije uhićenja) sam uhićen i zadržan u pritvoru 18 sati. U tih 18 sati nisam ništa jeo niti pio vodu (a i puno više jer su me pokupili sa ceste i doveli u pritvor nakon posla) jer mi u pritvoru nisu bili osigurani minimalni higijenski uvijeti kao npr. čaša za piti vodu i sapun za prat ruke. S obzirom da sam vidio u pritvoru ljude kojima je bio određen pritvor do 15 dana (bez tuširanja, bez sapuna, bez čaše, bez tanjura), bojim se da mi se tako nešto opet ne desi na duži rok od 18 sati, te imam strašnu želju tužiti državu. Molim vas za pravni savjet, želim znati da li imam uopće zakonske osnove da tužim državu, te dali je u praksi u ovoj našoj jadnoj državi uopće moguće izboriti se za nekakvu odštetu.

 

Želim napomenuti da iako nisam imao namjeru tužiti državu nego je jednostavno napustiti prvom prilikom, kada sam pročitao da je čovjek u tom istom pritvoru doživio epileptični napad i da su ga ostavili unutra da trune dok nije umro(?????!?), osjećam nevjerovatno jaku potrebu da tužim državu.

 

Molim vas za pomoć i unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisamvisehrvat je napisao:

Zbog prometnog prekršaja (vožnja neregistriranog vozila, kojemu je reg. istekla 30 dana prije uhićenja) sam uhićen i zadržan u pritvoru 18 sati.

Izražavam sumnju da ste zbog ovog uhićeni, jer radi samo tog prekršaja Vas policija nema osnove uhititi.

 

Navodite da ste bili u pritvoru 18 sati. Policija o uhićenju odmah izvještava sud, koji sa dežurnim policajcem dogovara vrijeme rasprave. Zadržavanje može trajati naviše do 12 sati osim ako postoje drugi opravdani razlozi (noćni sati i sl.).

 

Za tužbu trebate odvjetnika. U razgovoru sa njim bit će Vam lakše ispričati cijelu priču nego ovdje u javnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

nisamvisehrvat je napisao:

Zbog prometnog prekršaja (vožnja neregistriranog vozila, kojemu je reg. istekla 30 dana prije uhićenja) sam uhićen i zadržan u pritvoru 18 sati.

Izražavam sumnju da ste zbog ovog uhićeni, jer radi samo tog prekršaja Vas policija nema osnove uhititi.

 

Navodite da ste bili u pritvoru 18 sati. Policija o uhićenju odmah izvještava sud, koji sa dežurnim policajcem dogovara vrijeme rasprave. Zadržavanje može trajati naviše do 12 sati osim ako postoje drugi opravdani razlozi (noćni sati i sl.).

 

Za tužbu trebate odvjetnika. U razgovoru sa njim bit će Vam lakše ispričati cijelu priču nego ovdje u javnosti.

 

Razumijem Vaše sumnje, jer ni ja nisam vjerovao da idem u pritvor u Oranice radi prometnog prekršaja (valjda je vožnja neregistriranog automobila prekršaj, ili?) dok nisam sjeo unutra i shvatio da sutra necu doci na posao. Želim napomenuti da sam i optužen da sam prošao kroz crveno (bilo je žuto al to je nevažno), no policajac mi je rekao da zbog vožnje neregistriranoga automobila se ide u pritvor, ako te sudac nemože odmah primiti (van radnog vremena, ja sam doveden u pritvor oko 18:30h) da ti donese presudu. Bilo mi je nevjerovatno, ali je policajac u razgovoru sa kolegom na Motoroli potvrdio (da me nebi bezveze vozikao po gradu u rush hour-u, jer se ni njemu nije dalo) da je za taj prekršaj procedura takva, dakle direkt sa ceste na sud, ako sud ne radi, pritvor. Znam da zvuči nevjerovatno, ali stvarno sam proveo dan u prtvoru i čekao me prijeki sud drugi dan, na kojemu mi je rečeno da ako ne prizna krivnju, idem u pritvor dok policajac koji me je priveo ne dođe na sučeljavanje (ni ja još uvijek ne vjerujem, ali imam riješenje da moram plaiti 5000kn za nereg. automobil, 2000kn za prolaz kroz crveno, 2 mjeseca zabrana vožnje i -300kn na kaznu za jedan dan pritvora).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivaczakona je napisao:

Jeste li stranac?

Jeste li bježali od policije?

Jeste li se opirali uhićenju?

Jeste li odbili dati osobne dokumente prilikom zaustavljanja (ili ih niste imali)?

 

Ako je na bilo koje pitanje odgovor "da", onda su Vas osnovanao zadržali.

 

Na niti jedno pitanje nemogu dati pozitivan odgovor, Hrvat sam (nažalost), nisam bježao niti se opirao uhićenju i sve sam dokumente imao i dao ih odmah (tako su ustvrdili da je prometna istekla). Jedino što sam skrivio (a i to mi piše u presudi koju sam dobio od suda) je vožnja neregistriranog automobila i navodni prolazak kroz crveno, za to sam dobio minimalne kazne (1000€!!!), jer sam priznao sve šta su htjeli. Naravno morao sam sve priznati ako sam htio da me puste iz pritvora odnosno ako nisam mislio čekati na sučeljavanje u pritvoru. Još je predstavnik policije na sudu tražio da mi umjesto 2 mjeseca oduzimanja vozačke, oduzmu vozačku dozvolu na 6 mjeseci(!!), sva sreća pa sudkinja nije dala više od 2, unatoč inzistiranju predstavnika policije.

Stvarno ništa osim 2 navedena prekršaja nisam učinio, i policajci su bili korektni, nisu mi lisice stavljali i unatoč tome što sam odbio pravo na poziv, savjetovali su me da se doma javim jer me vrlo vjerovatno me neće primiti sud odmah i morati ću noć preležati noć u pritvoru.

Mislite li da imam osnove za tužbu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija