Jump to content

molim za pomoč


perojug2

Preporučene objave

dobio sam riješenje za mirovinu nemože gore 20 vojno 80 civilno i to profesionalno . u firmi ako odmah napravim sporazumni otkaz dobijam 8000kn otpremnine ali ako se vračam na posao naravno na drugo radno mijest kad izađu vještaci i oni mi nađu drugo ili mi uopće nenadju ja nepotpisujem ništa i dobijam sporazumno ugovorni otkaz sa otpremninom 1/3 bruto plaće puta godina stža zanima me dali poslije toga mogu otići u mirovinu bez ikakih problema i promijena koeficijenta

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali si bio na komisiji za procjenu preostale radne sposobnosti?

Ako nisi ucini to cim prije, jer oni ce ti vjerovatno dati ogranicenje za neka radna mjesta a time ces ujedno ostvariti i pravo na razliku place do vojne..

Nadam se da znas o cemu govorim,a nevidim razlog zasto bi imao problema ako se odlucis za mirovinu ?!

No, sacekaj i druga misljenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

perojug2 je napisao:

dobio sam riješenje za mirovinu nemože gore 20 vojno 80 civilno i to profesionalno ... zanima me dali poslije toga mogu otići u mirovinu bez ikakih problema i promijena koeficijenta

Vi pravo na profesionalnu mirovinu počinjete koristiti ili s danom prestanka radnog odnsa ili s danom raspoređivanja na novo radno mjesto. Ako ne radite onda je to jedan iznos, a ako radite tada je manji iznos mirovine ali primate i taj manji iznos mirovine i plaću. Rezime: da, možete otići u mirovinu bez ikakvih problema, ali keoficijent će vam zavisiti od toga što sam naveo (radite ili ne). Omjer 20:80 neće vam se u tom slučaju "dirati"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala veteranu i forumašu ja odlazim u mirovinu svakako samo što me firma hoće zeznit za otpremninu jer nisu isti uvjeti otkza ako odmah prihvatim mirovinu i ako mi oni nemogu naći drugo radno mijesto a po riješenju nema šanse jer nemogu radit ništa pa me samo zato zanimalo dali se nešto mijenja kad budem odlazio u mirovinu jer nisam dobio nikakav papir gdje se moram očitovat dali prihvačam mirovinu ili se vračam na posao

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija