Jump to content

opcina-privatnik


vjerujem

Preporučene objave

Da li mogu ja suvlasnik, biti prisiljen od Opcine na prodaju svoje nekretnine?

 

ovako: aktualno je u procesu naslijedivanje navedene nekretnine,okucnice, a istu naslijedujemo 4 od nas.

 

Medutim, opcina ima u planu otkupovati mnogo nekretnina u nizu kako bi izradila neki plan.

 

1)Sad, ja kao buduci suvlasnik iste, NE zelm prodati istu, zato sto namjeravam koristiti ovu nekertnnu za svoje privatne svrhe.

kako da se zastitim?

ILi sam prisiljen prodati nekretninu opcini, i ako jesam, da li se mogu cjenkati oke cjene, jer "ako me prisiljavas na prodaju, onda plati po mojoj cjeni" ili opcina moze cak "diktirati" kupoprodajnu cijenu nekretine?

 

2) posto nije jos doslo do pravomocnog rjesenja naslijedivanja, zakonski opcina ne bi mogla to jos otkupavati, zar ne?

 

3)posto u toj nekretnini "ulazimo" u cetvoro, a radi se o dosta velikoj nekretnini,da li za prodojaju je nuzna suglasnost svih naslijednika?

 

jer ne bi htio da dode do situacije da 2 prodaju svoj dio opcini, pa da ja ulazim u istoj nekretnini sa Opciom, pa da onda Opcina ima "vise snage kao suvlasnik" te da me "izbaci" iz iste prisiljenom prodajom.

 

4) postoji neki clanak u ZV koji ,da u toj situaciji,stiti vlasnika?

HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija