Jump to content

nasljeđivanje obrta?


zoki3

Preporučene objave

Da li se može napraviti nekakav dokument koji će omogućiti da nakon mene (tu mislim na moju eventualnu smrt) moja djeca brzo i jednostavno nastave s radom obrta, koji je u sustavu Poreza na dobit(zbog visine prihoda), a da ostane isti naziv i da oni ne moraju ishodovati svemoguće nove dozvole tj. otvaranje novog obrta. Moja djeca (kćer i sin) su ujedno i zaposlenici dotičnog obrta. Ako je to moguće, molim da mi pokažete primjer takvog dokumenta ili bar popis bitnih i ključnih pitanja koje on mora sadržavati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Člankom 29.Zakona o obrtu propisano je da se obrtnica u slučaju smrti obrtnika može prenijeti na njegove nasljednike.Ako nasljednici žele prenijeti obrtnicu na sebe nakon smrti obrtnika dužni su to prijaviti nadležnom županijskom uredu u roku 30 dana od okončanja ostavinske rasprave.

Inače, do prijenosa obrtnice nakon smrti obrtnika,supruga,djeca i ostali nasljednici mogu nastaviti voditi obrt do prijenosa obrtnice kao privremeni poslovođa.Privremeni poslovođa upisuje se u obrtni registar i dužan je voditi obrt pravilno i zakonski.

Uz prijavu prijenosa obrtnice nasljednici moraju priložiti:

1.izvod iz matične knjige umrlih

2.pravomoćnu sudsku odluku o nasljeđivanju

3.dokaze o ispunjavanju uvjeta za obavljanje obrta (odgovarajuću stručnu spremu ili majstorski ispit.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija